Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Dicsőségfal

Administrator Admin avatara

Dicsőségfal

Ide jöhet az összes nyertes szelvény, amire szívesen emlékszel vissza. Van egy szelvényed, ami az utolsó pillanatban jött be, beesett egy nagy odds, vagy egyszerűen csak nagyot kaszáltál? Ide posztold a számodra legkedvesebb szelvényed print screenjét!

Senior Member varin avatara
    Ha nem is print screen, mert az már nincs meg ilyen régről, de az egyik nagyon kedves szelvényem:

1 QPR England Championship 2013/14
    (To Be Promoted) 03/05/2014 None 2.20 Won
    2 Over 8.5 CIN Bengals
    (Regular season wins) 29/12/2013 None 1.57 Won
    3 Juventus Italy Serie A 2013/14
    (To Win Outright) 18/05/2014 2 Places
    1/3 Odds 1.61 Won
    4 Bayer Leverkusen Germany Bundesliga I 2013/14
    (To Finish in Top 4) 10/05/2014 None 1.50 Won

A Juventus bajnoki címe az elején volt izgulós, mert a Roma nagyon bekezdett. A Bengalsnál nem volt izgulnivaló, de a Leverkusen sem volt sima... A legjobb azonban a QPR volt, amely a Derby County ellen játszott playoff-döntőt a Wembley-ben. Végig a Derby uralta a meccset, a 60. percben emberelőnybe is kerültek, csak Green kapus bravúrjai tartották életben a QPR-t. Már imádkoztam a tizikért, amikor a 90. percben jött a Premier League történetének egyik legképzetlenebb, legbotlábúbb csatára, Bobby Zamora és a PL-be lőtte a QPR-t. Hát, mit ne mondjak, "befostam"
    Asszem 500 euró körül jött. Nem is az összeg, ami nagyon nagy boldogsággal töltött el, hanem a longtermeket behúzni mindig baromi jó. Beérik egy egész év szurkolása.

Ez pedig az idei büszkeségem. Talán nem kiabálom el, hogy már megvan

bet365.jpg

Senior Member sportinsider avatara
    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez pedig az idei büszkeségem. Talán nem kiabálom el, hogy már megvan

bet365.jpg
    Azon kezdtem el gondolkozni, mikor megláttam a szelvényt, hogy
    a.) nagyon elvetemült vagy, én tuti nem bírnék ennyi ideig pénzt egy helyben állni hagyni.
    b.) vajon megéri e egy ilyen hosszútávú kombi mondjuk szembe helyezve a folyamatos forgatással szemben?

Megtetted mondjuk ezt 100€-val, akkor a nyereményed 10 hónap elteltével 442€. (Már ha bejön és tudjuk, hogy kombizni veszélyes dolog, bár nem tagadom, hogy van olyan szitu amikor van benne némi ráció)

Na már most, akkor forgassuk ezt a 100€-ot 10 hónapon keresztül, mondjuk egy 4%-os Roi-al.

Tekintsük egy bankroll részének, ahol ennyi egy átlag fogadás, ergo a bankrollunk 4,000€. Egy 4,000€ bankrollal, kb 10 hónap alatt ha lusta is vagy 200,000€-ot forgatsz meg, azaz 8,000€ nyersz ez idő alatt.

Most tegyünk meg 40 ilyen kombi szelvényt augusztusban és várjuk ki mennyi jön be. Mondjuk az királyság, hogy 10 hónapig nem kell semmit csinálni, a befektetésünk dolgozik. :-) Legyenek mondjuk 3-as, 4-es és 5-ös kombik, ahol az átlag odds ez a 4.42-es. Vajon a 4,000€-ból lesz legalább 12,000€ nyereményed, azaz 8,000€ profitod 10 hónap elteltével ilyen módon?

Ha azt vesszük alapból, ha mind a 40 kombi bejön, akkor a 4000€x 4.42 = 17680€, azaz a profit €13,680
    Ez nyilván nem reális, de mi az?

Mondjuk a fele bejön, 2000€ x 4,42 = 8840€ azaz a profit €4840, ami már majdnem csak a fele annak ha forgattuk volna.
    Bár szerintem ez sem reális.

Ha nagyon optimisták vagyunk mondjuk bejön az 1/3 a fogadásainknak. 1333€ x 4,42 = 5,893€ azaz a profit €1,893 ami a negyede annak mintha forgattuk volna, és ez még véleményem szerint brutálisan optimista megközelítés.

Valószínűség számításból ha valaki erős, az kiszámolhatná nekünk, hogy a fenti számokkal számolva, kb mi a reális :-)

Mindenesetre az én következtetésem az, hogy befektetésileg az ilyen fogadások nem érik meg.

Ha meg szórakozásból rakjuk, akkor véleményem szerint az igazi +EV az ha mondjuk rászánunk egy pár eurót úgymond kockázati tőkeként, de akkor a szorzónak orbitálisan magasnak kell lennie, és a befektetett összegnek nagyon alacsonynak.

pl egy €10-os 15-20 fogadásos kombi szelvény mondjuk legalább 100x oddsal. :-)

att
    att nem elérhető
    Junior Member
    Ilyen típusnál 50% az esély (vagy belül végez vagy nem). 3-as kötésben ez 1/8, 4-esben 1/16..stb. Ezek matematikai esélyek, valós esélyek nincsenek, illetve nem kiszámolhatók.
    Amúgy én is az mondom, kötésben max2 esemény, ha több, az just for fun jó nagy szorzón

Ez mind szép és igaz, de csóró főiskolásként inkább arra mentem rá, hogy jó tippeket tegyek közepes téttel és izgulhassak egész évben akkor is, ha épp nincs felesleges pénzem fogadni

Senior Member
    Idézet sportinsider eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azon kezdtem el gondolkozni, mikor megláttam a szelvényt, hogy
    a.) nagyon elvetemült vagy, én tuti nem bírnék ennyi ideig pénzt egy helyben állni hagyni.
    b.) vajon megéri e egy ilyen hosszútávú kombi mondjuk szembe helyezve a folyamatos forgatással szemben?

Megtetted mondjuk ezt 100€-val, akkor a nyereményed 10 hónap elteltével 442€. (Már ha bejön és tudjuk, hogy kombizni veszélyes dolog, bár nem tagadom, hogy van olyan szitu amikor van benne némi ráció)

Na már most, akkor forgassuk ezt a 100€-ot 10 hónapon keresztül, mondjuk egy 4%-os Roi-al.

Tekintsük egy bankroll részének, ahol ennyi egy átlag fogadás, ergo a bankrollunk 4,000€. Egy 4,000€ bankrollal, kb 10 hónap alatt ha lusta is vagy 200,000€-ot forgatsz meg, azaz 8,000€ nyersz ez idő alatt.

Most tegyünk meg 40 ilyen kombi szelvényt augusztusban és várjuk ki mennyi jön be. Mondjuk az királyság, hogy 10 hónapig nem kell semmit csinálni, a befektetésünk dolgozik. :-) Legyenek mondjuk 3-as, 4-es és 5-ös kombik, ahol az átlag odds ez a 4.42-es. Vajon a 4,000€-ból lesz legalább 12,000€ nyereményed, azaz 8,000€ profitod 10 hónap elteltével ilyen módon?

Ha azt vesszük alapból, ha mind a 40 kombi bejön, akkor a 4000€x 4.42 = 17680€, azaz a profit €13,680
    Ez nyilván nem reális, de mi az?

Mondjuk a fele bejön, 2000€ x 4,42 = 8840€ azaz a profit €4840, ami már majdnem csak a fele annak ha forgattuk volna.
    Bár szerintem ez sem reális.

Ha nagyon optimisták vagyunk mondjuk bejön az 1/3 a fogadásainknak. 1333€ x 4,42 = 5,893€ azaz a profit €1,893 ami a negyede annak mintha forgattuk volna, és ez még véleményem szerint brutálisan optimista megközelítés.

Valószínűség számításból ha valaki erős, az kiszámolhatná nekünk, hogy a fenti számokkal számolva, kb mi a reális :-)

Mindenesetre az én következtetésem az, hogy befektetésileg az ilyen fogadások nem érik meg.

Ha meg szórakozásból rakjuk, akkor véleményem szerint az igazi +EV az ha mondjuk rászánunk egy pár eurót úgymond kockázati tőkeként, de akkor a szorzónak orbitálisan magasnak kell lennie, és a befektetett összegnek nagyon alacsonynak.

pl egy €10-os 15-20 fogadásos kombi szelvény mondjuk legalább 100x oddsal. :-)
    Ha +EV tipp volt mindegyik tipp és éppen nincs se up se down ergo kb evn futsz (ami 40es mintán elég vszínű nem lesz igaz), ha mindegyiket 4.42es oddson rakod kb olyan 1/4ede jön---1000x4.42= 420euro profit. 4.42= 22.62%ban fogsz nyerni legalábbis az iroda által adott odds, szerint, ha +evsek a tippjeid akkor ez legyen mondjuk 25% itt te, 4.00át adnál a kombi(jai)dra és az iroda téved és túl nagy szorzót kínál (nyilván amúgy mindegyik fogadásnál így kéne gondolkoznod).
    Amúgy baromság CSAK long termet játszani. Azt kell itt kiszámolni, hogy tétemelésnél ez mennyire üt vissza, gyanítom már egy darab ilyen bőven mínusz a szintlépés hátráltatása miatt. De ha mondjuk eljutsz egy szintre pl 2000euros alaptéted van ehhez egy 40k bankroll vagy 80 vagy 100 és bárhogy is megy egész évben azt tervezed, hogy nem lépsz feljebb ennél a tétnél akkor +EV (ha van érték benne) a longterm mert akkor semmit nem számít egy kb 40x bankrollból 2-3 longterm. ha év közben szintet akarsz lépni biztos, hogy a legpluszosabb longterm is mínuszos vsz (bent rohad a pénzed emiatt később tudsz szintet lépni), ha egész évben maradsz ugyanannál a tétnél akkor ok.
    sportinsider likes this.

Senior Member
    Idézet att eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen típusnál 50% az esély (vagy belül végez vagy nem). 3-as kötésben ez 1/8, 4-esben 1/16..stb. Ezek matematikai esélyek, valós esélyek nincsenek, illetve nem kiszámolhatók.
    Amúgy én is az mondom, kötésben max2 esemény, ha több, az just for fun jó nagy szorzón
    Erről az üvegtigris 2 jutott eszembe "mennyi volt erre az esély, hogy a világegyetem egy apró darabja, ez a meteorit pont a hazafelé bicikliző...ra esik rá? -Hát 50-50 vagy ráesik vagy nem (nem pontos idézet de nem fogok most rákeresni)
    csinálsz egy 1.1-1.3 oddsokbol egy 5ös kombit eredő odds: mondjuk 3.00 nyerési esélyed kb 33% nem 1/32
    csinálsz csak 3.00ás oddsokból egy 5ös kötést eredő odds: 243.00 nyerési esélyed kb 0.4% 1/243
    a két 5ös kötés között van különbség. nem az esemény szám határozza meg, hogy mennyi esélyed lesz.

att
    att nem elérhető
    Junior Member
    igen, csak itt a kérdés a valószínűségszámításra, a matekra vonatkozott. A meteoritnak valójában (kellően kis méret esetén) elhanyagolhatóan kicsi esélye van eltalálni emberünket és ez bár nem könnyű feladat, a méretek, sebességek, pozíciók pontos ismeretében lehetséges meghatározni ezt a minimális esélyt.
    Ezzel szemben a Atletinek pl. konkrétan 2 db lehetősége van:vagy a 4-ben végez vagy nem, igaz, ezek valószínűsége tényleg nem 50-50, hanem figyelembe véve az összes még lehetséges helyezést talán 90-10. A bajnokság elején viszont 80-20 volt.
    De az odds nem jelent valószínűséget. (persze, föl lehet úgy fogni, de ettől még nem jelenti azt!) Egy 1x2-nél pl. a matematikai esély 1/3 mindhárom kimenetre, hiába a Real Madrid játszik egy megye III-as csapattal, nincs képleted , ami ennél jobban leírja a matematikai esélyt.
    Az 52 lapos kártyapakli az más történet, ott valós matematikai esélyekről lehet beszélni, működik a nagy számok törvénye és ezért lehet ev-t számolni. A sportfogadás ennél kicsit bonyolultabb..

Senior Member
    Idézet att eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    igen, csak itt a kérdés a valószínűségszámításra, a matekra vonatkozott. A meteoritnak valójában (kellően kis méret esetén) elhanyagolhatóan kicsi esélye van eltalálni emberünket és ez bár nem könnyű feladat, a méretek, sebességek, pozíciók pontos ismeretében lehetséges meghatározni ezt a minimális esélyt.
    Ezzel szemben a Atletinek pl. konkrétan 2 db lehetősége van:vagy a 4-ben végez vagy nem, igaz, ezek valószínűsége tényleg nem 50-50, hanem figyelembe véve az összes még lehetséges helyezést talán 90-10. A bajnokság elején viszont 80-20 volt.
    De az odds nem jelent valószínűséget. (persze, föl lehet úgy fogni, de ettől még nem jelenti azt!) Egy 1x2-nél pl. a matematikai esély 1/3 mindhárom kimenetre, hiába a Real Madrid játszik egy megye III-as csapattal, nincs képleted , ami ennél jobban leírja a matematikai esélyt.
    Az 52 lapos kártyapakli az más történet, ott valós matematikai esélyekről lehet beszélni, működik a nagy számok törvénye és ezért lehet ev-t számolni. A sportfogadás ennél kicsit bonyolultabb..
    Elkezdtem írni hozzászólást de nagyon nincs kedvem, mert ezen sztem nincs mit ragozni, úgyh csak gyorsan összecsapom.
    Az odds az iroda által megadott valószínűség mínusz a profitjuk tenisz meccs szerintük 50%-50% 2.00-2.00 helyett adnak 1.9-1.9et.
    Az 1.9 neked mutatja meg, hogy milyen valószínűséggel kell nyertesenek lennie a tippednek, hogy profitot termelj 1.9=52.63%<
    Mik alapján döntöd ezt el (és az iroda mik alapján állapít meg valószínűséget): háttérinfok, lejátszott meccsek, plusz prémium, forma, világranglista helyezés stb stb
    A pokeres példád totál rossz, mert ott is feltételezel dolgokat vegyünk egy ilyet nagyon egyszerűen:
    AJ4 rainbow flop: nálad A2 (70$od van) pot 10$ az ellenfeled allin megy 80$árral (mert egy madár, meg így egyszerű a példa matematikailag random range van az alapján döntesz, hogy hogy teljesít az A2öd egy random range ellen vagy háttérinfok alapján probálod szűkíteni a rangét? Az A2 itt egy random range ellen 85%ban nyer mivel matematikailag bármi lehet nála te megadnál ebben az esetben, ha nem lennének feltételezéseid, infoid, de mivel tudod, hogy az ellenfeled ezt nem random rangel csinálja, hanem mondjuk 2pár+al, nem adsz meg. Amúgy a poker ezerszer bonyolultabb mint a sportfogadás. És egyiknél sem matematikai valószínűséggel számolunk, hanem infók alapján feltételezett valószínűséggel. és mind2őben működik a nagy számok törvénye

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •