Oldal: 8 / 10 ElsőElső ... 678910 UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (94) összesen
Like Tree52Likes

Téma: Licipityu tippek

Member jalo14 avatara
    17:00 Kvalifikáció-Bichofshofen:

Kozisek-Hlava
    Kozisek 1,65

Kubacki-Johansson
    Johansson 1,96

Kraft-Eisenbichler
    Kraft 1,55

Update: a kvali előtti tréning kezdődik majd ötkor,késés van. Gondolom az időjárás miatt.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.01.06 16:48

Member jalo14 avatara
    A sok hó miatt minden mára csúsztatva át. Tréning,kvali,verseny. Na ez az amit utálok,de nincs mit tenni várunk.

13:30 Próba ugrás
    14:30 Kvalifikáció
    17:00 Verseny-K.O. rendszer nélküli verseny

Kevesebb havat mára..

Member jalo14 avatara
    Kvali leugorva. Olyan változó szél volt most h igazi orosz rulett lett ez a mai kvalifikáció. Mondjuk aki tud az ma is tudott

Összegzés:
    -Kubacki sáncrekordja
    -Repülő Bajusz feltámadása
    -Ryoyu legyőzhetetlensége
    -Stoch betlije
    -Hayboeck wtf-je
    -

Member jalo14 avatara
    Tegnap véget ért a 2018/2019-es Négysánc verseny.

Értékeljünk:
    Ryoyu Kobayashi. A harmadik ugró Sven Hannawald és Kamil Stoch után aki megcsinálta a Grand Slamet a legendás Négysáncon. Igazából az első két sáncon tudta vele tartani a lépést Eisenbichler de utána nem volt pardon,simán hozta a négysáncot. Ez a fiú most vmit nagyon tud,szakértők is dicsérték: évek óta nem láttak ilyen jó technikájú ugrásokat mint most neki van. A VK győzelmet is be fogja húzni,nagyon nagy az előnye. Belefér több gyengébb teljesitmény is majd.

Fogadási szempontból nem jártam jól vele. Ugye ellene tettem. H nem nyeri meg a 4 sáncot. Elment.
    Még jó h tettem egy live long term kombit amit azért bezsákoltam de annyira még sem lehettem boldog mert a norvég Sterjen tegnapi betlijével nem tudta összetettben megelőzni a német Eisenbichlert. Az a tipp is bukó

Ami a tegnapi versenyt illetti nem tudtam nagyon nézni(vendégeskedés),később néztem a hivatalos oldalt és meg kellett állapitanom h a norvég fiú ritka peches volt mivel mindkét ugrásánál csúnyán befigyelt erős hátszél. Nem tudott igy hosszúkat ugrani. Eisenbichler pedig ritka jó szeleket fogott ki az ugrásainál. Hát ezt nevezhetjük szerencse faktornak-de eme tényező szorosan hozzá tartozik ehhez a sporthoz.

Kedvenceimről is essék szó:

Repülő Bajusz-nem voltam vele elégedett. Nagyon nem. Összetett 8.hely.Ettől ő sokkal jobb. Ez van,majd a sirepülő sáncokon bizonyithat.

Stefan Kraft-egy ugrás,egyetlen egy elrontott ugrás. Ennyin múlt a négysánc dobogója. Innsbuckban jött egy db rövidzárlat és elment az összetett. Viszont tegnap is megmutatta h ő vele is számolni kell a szezon következő részében. Ő is szeret repülni-ugye ő tartja a jelenlegi rekordot is-ha fejben ott lesz akkor még szép éve lehet.

Négysánc csalódások és meglepetések:

-
    Kamil Stoch 6. hely. Szerintem ő is sokkal többet várt magától. Nem jöttek a hosszú ugrások. Egyik legszebben,legnyugodtabban repülő versenyző viszont a méterek hiányoztak.
    A Prevc fivérek. Két sánc után haza is mentek. Hihetetlen pocsék forma. Peter Prevc-egykori négysánc bajnok-béka segge alatti forma. Öccse Domen meg még el is tudott esni Garmischban. Fejbe össze kell őket rakni.
    S hát nem utolsó sorban a lengyelek egyik nagy kedvence,Zyla. Fogadtunk is rá. H dobogón lesz összetettben. Nagyon nem lett-19. hely a vége. Csalódás. Szétesett ő is az osztrák sáncokon.
    Nyilván vannak még csalódás keltő produkciók többek közt Johansson,Wellinger,Freitag vagy Forfang de nem lehet mindenkit kielemzni.

+
    A német Stephan Leyhe. Összetett 3. hely. Tessék?? Igen,tényleg ott állt a végén. Kubackit vagy Sterjent vártam oda. Ők elbaltázták a német fiú viszont élete eredményét érte el.
    A cseh siugró iskola legidősebb tagja,Koudelka. Legjobb forma időzités. Pont ide,a négysáncra. Évek óta szenved. Most szárnyalt. Ki örült legjobban az ugrások végén?..Na persze h ő. Ritka felszabadult pillanatok voltak nála, megérdemelt siker a 6. hely.
    Peier 10. hely-respect. Sato 12. hely-szintés pacsi.
    H a legnagyobb meglepetést miért nem emlitem? Mert nagyon nem csipem a srácot,de most meg kell hajolni a 2. helye előtt. Bocs Markus,nem leszel kedvenc - igy sem.

Véget ért tehát a legendás sorozat de megyünk tovább a VK versenyekkel. Fogadásilag nem jártam a legjobban a négysánccal. Ez van. Erre fel kell készülni-aki siugrásra fogad az fogadja el h lesznek érdekes eredmények,kimenetelek is.
    Hétvégén már újra VK futam és lassan majd elérkezünk a kedvenc részemhez, a sirepüléshez...) Várós.
    Köszi h elolvastátok....
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.01.07 11:29
    outlaw512, boby10 and Franz51 like this.

Member jalo14 avatara
    Elérkezett tegnap a síugró brigád Olaszországba.

Tegnap lement a kvali. Kis Kobayashi tovább hengerel.Ezt is behúzta. Kraft második és a lengyel Kubacki harmadik lett. Érdekesség-Markus Eisenbichlert kizárták szabálytalan ugró ruha miatt,tehát ő ma nem ugrik.

Ma és holnap is egyéni verseny. Mai versenyre néhány tipp:

Leyhe-Zyla
    Leyhe 1,45

Johansson-Freitag
    Johansson 1,40

Insam-Kot
    Insam 1,4

Leyhe
    1-6 2,0

Leyhe tegnap erősebb hátszelet fogott ki mint az előtte lévők és mégis beért a 8. helyre. Ha ma egy kicsivel jobb szelet kap megcsípheti a top hatot. Ez az olasz sánc is inkább a dinamikusabb ugróknak kedvez és ő az a fajta ugró. Zöldöljünk..)
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.01.12 20:22

Member jalo14 avatara
    +tippek:

Zajc-Wellinger
    Zajc 1,5

Aalto-Zografski
    Aalto 1,70

Geiger-Zyla
    Geiger 1,73
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.01.12 20:18

Member jalo14 avatara
    Tegnap lezajlott a Val di Fiemme-i első versenynap.Ryoyu Kobayashi megint más ligában versenyezve simán nyerte a mai napot

Elégedett vagyok. Leyhe hozta azt amit vártam tőle. Nagyon stabilan ugrik erre szépen lehet majd épiteni.
    Johansson barátom nagyon megszivta a szembeszéllel de Freitag igy is meglett neki. Köszi Bajusz.
    Wellinger továbbra sem jó,ezt a legjobb szlovén ki is használta. Mig a finnek egyese lenyomta a bolgár egyest.

Most látom h Insamot elnéztem és az a tipp piros igy Geiger csalódás mellett a hazaiak első számú versenyzője is lebőgött ma.

Holnapra már kinéztem pár tippet,majd jönnek a tutik..

Member jalo14 avatara
    Kicsit elvesztem de most visszatértem.

Térjünk is rá a lényegre. Mai nap rendezik Lengyel honban a zakopanei sáncon az egyéni versenyt.

2 mondat erejéig visszakanyarodunk a tegnapi csapatversenyhez:
    A németek nagyon stabil teljesítménnyel megnyerték a CSV-t,Eisenbichler kiemelkedett ugrásaival a német kvartettből. David Kubacki sánc rekordot döntött újfent, a lengyelek közül magasan legjobb lett,a sógoroknál pedig Stefan Kraft emelkedett ki.

Mai nap a Kubacki-Kraft párharcról szólhat-Ryoyunál vmi nincs rendben. A kis japánnak nem nagyon jönnek a nagy ugrások- ő ma nem nyer.

Na de lássuk is a tippeket:

Kraft
    Top 3 1,65

R. Kobayashi-Kraft
    Kraft 1,45

Kubacki
    Top 3 1,5

Most röviden ennyi. Majd még jövök.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.01.20 19:43
    Franz51 and boby10 like this.

Member jalo14 avatara
    Fura időpontok.

Ma reggel rendezték az első japán versenyt Sapporóban. Reggel nyolckor ugrottak,fogadásilag le is maradtam róla de legalább sikerült megnézni a versenyt.

Szóval verseny. Stefan Kraft sorozatban másodszor tudott a dobogó legfelső fokára állni-miután a múlt heti második zakopanei verseny után a mait is behúzta a felkelő nap országában. Kamil Stoch durva sánc rekordot döntött de ez sem volt elég neki a verseny megnyeréséhez-2. lett a norvég Johansson előtt.

Holnap éjjel kettőkor ugranak. Ezért már vannak most szorzók és nyomjunk is vmit ha már itt vagyok:

T. Zajc
    Top 10 1,75

R. Kobayashi
    Top 3 1,65

Kubacki-Zyla
    1 1,45

Ha még lesz vmi 5let akkor írom majd.. Zöldeket.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.01.27 10:03

Member jalo14 avatara
    Elérkeztünk a síugró világkupában oda ami igazán izgalmas,látványos és sokkal nagyobb élményt nyújt....a sírepüléshez.

A hétvégén rendeznek 3 sírepülő VK futamot is Oberstdorfban. Ez igazából maga a sírepülő Világbajnokság.Nézzük a programot:

P-lesz kvali majd utána a verseny
    SZ-a pénteki kvali utáni verseny
    V-új kvali és utána a futam

Ma 12:30-Kvalifikáció és 16:00 a verseny(két ugrás). 59 induló lesz a mai kvalifikáción ahonnan 50 jut be a versenybe. Átnézve az indulók listáját nagyjából ki is szűrhető az a 9 név aki nem lesz ott a versenyen. A nagyok,a repülni tudók ott lesznek.

És h kik a jó sírepülők?
    -A norvég iskola mindig is élen járt ebben: Fannemel egykori világcsúcs tartó,Johansson Repülő Bajusz úr, Andreas Stjernen-tavaly ő nyerte a sírepülő szakágat,D.A.Tande tavaly ő itt versenyt nyert és tartja is itt a sánc csúcsot,J.A.Forfang-kiváló repülő.
    -a szlovén ugrók is jó sírepülők,nagyon is jók-D.Prevc,Tepes,Zajc,Semenic
    -az osztrákok közül csak egy nevet kell megemlíteni: Stefan Kraft-nagyszerű sírepülő,jelenleg ő tartja a világcsúcsot és nem utolsó sorban a legjobb formának ő örvend
    -akiket még meg kell említeni: Kamil Stoch,Freitag,Wellinger,Amman,Ryoyu Kobayashi vagy Eisenbichler. Ha közülük kerülne ki győztes az már azért meglepetésnek számítana,bár a kis Kobayashi az éven extrákat tud.

Na de elég a rizsából. A mai versenyre néhány tipp:

Eisenbichler-Kubacki
    Eisenbichler 1,57

Granerud-J. Kobayashi
    Granerud 1,4

Forfang-Zajc
    Forfang 1,48

Gyorsban ennyi,majd még jelentkezem.. Zöldöljünk.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.02.02 00:08
    Cesc18 likes this.

Oldal: 8 / 10 ElsőElső ... 678910 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •