Oldal: 57 / 61 ElsőElső ... 7475556575859 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 561 - 570 (603) összesen
Like Tree323Likes

Téma: Licipityu tippek

Senior Member jalo14 avatara
    Willingen6 összetett:

Halvor Egner Granerud-Eisenbichler
    Granerud 1,4

Ugye Granerud bukott ugrást mutatott be vasárnap Lahtiban. Nem szokott előfordulni vele ilyen. Az volt a gond h telemarkot is szeretett volna odacsempészni az ugrása végére. Na az nem kellett volna. Nagyon hosszú ugrás volt,ott már nem kellene a telemarkot erőltetni. Ettől függetlenül favorit a hétvégén. Eisenbichler a kiegyensúlyozatlansága miatt nem veheti fel a versenyt az idei VK éllovassal. Kicsi szorzó de ha nem akar túl sokat Halvor akkor zöldülnie kell a tippnek

Willingen 6 öszetett:

Kraft/Stoch/Lindvik

Kraft 2,25

Az iroda ahol játszom kijött ilyen újdonsággal. A 3 ugró közül ki lesz a legjobb. Választásom azért Kraftra esett mert egyrészt Stoch mintha kezdene kicsit leereszteni. 16. hely Lahtiban,Zakopanéban 11. hely. Kicsit mintha fásult lenne. Bár a múlt szombati csapatversenyen jókat ugrott de valahogy nem tudja stabilizálni a jó ugrásokat. Másrészt-Marius Lindvikkel olyan csúfság esett meg vasárnap ami ritkán fordul elő vele,nem jutott be a versenyb 2. körébe mivel az első ugrásával csak a 33. lett. Nem jellemző ez rá. Most ezt a szorzót ki kell használnom. Kraftnál remélhetőleg elmúlni látszik a hátfájdalom. Lahtiban 5. hely az egyénin. Bizom benne h szép szorzón zöldülük majd.

Mai kvalifikációs tipp:

Boyd Clowes-Ziga Jelar
    Boyd Clowes 1,56

A kanadaiak legjobbja az idén Boyd Clowes. Ugye ez nem olyan nagy szó mivel kevesen is vannak jelen a VK keretein belül. De ő az idén kiemelkedik az észak amerikai kontingensből. VK 25. összetett hely. Ez a legjobb szezonja. Jelar 28. a VK-ban. Nincs igazán stabil formában,így mára kihasználom a stabilabb kanadai ugró formáját.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.29 17:36

Kvalis tipp:

Michael Hayboeck-Philip Aschenwald
    Hayboeck 1,62

A Cápa jó idényt fut,ahhoz képest h 4 egyéni versenyt is ki kellett hagynia különböző okok miatt elég jó az a 17. hely az összetettben. A covid után kiváló formában tért vissza,folyamatosan hozza a jó eredményeket. Szerintem stabilabb ugró mint a VK-ban előtte álló honfitárs Huber. De most ugye Asch a fontos nekem,tőle is stabilabb és szerintem jobb ugró is,formájukban is szignifikáns különbség látható.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.29 17:36

Rég láttam ilyen kiváló kvalifikációt. Mondjuk az erős szembeszél nélkül nem lett volna ennyi látnivaló.

Mától Klemens Muranka a willingeni sánc csúcstartója-153 méterrel. Azért az nem semmi egy ennyire közepes versenyzőtől mint Klemens.Azt hittem a kvali közben h a sánc csúcs többször is megdőlhet. De csak egyszer történt.

Remélhetőleg holnapra is marad ez a jó kis szembeszél.

Ami a tippjeim illeti: örülök h Boys Clowes bizonyított és ki tudta használni a kiváló szelet. A 12. helye minden szónál többet mond-nagyon simán előzte Jelart. Hayboeckre viszont pipa vagyok. Mondjuk igaz h nem volt szerencséje a széllel de szerintem elrontotta az elugrást. Nagyon úgy nézett ki h lekéste az elugrást. Onnantól kezdve pedig ha az elugrást rontja vki már nagy távolságot nem kell várni tőle. 48.lett. Holnap biztos előrébb végez majd de a mai napért,a rontott ugrásért nagyon haragszom rá.

Az első versenynap Willingenben

Ryoyu Kobayashi a legjobb japán lesz ma
    1,75

Nálam ez most egy erős tipp. Ritkán szoktam erős tippről beszélni síugrásnál de most jött el az idő. A szorzó is kiváló. Ugye itt valójában arról szól a tipp h Yukiya Sato vagy Ryoyu. A többi japán nem lehet veszélyes Ryoyura. Na most meg kell vizsgálni a tegnapi napot.
    A kicsi Sato a kvalin előzte Ryoyut 10 ponttal. Ez mind szép és jó de...ma ugye két ugrás lesz a tepnapi eggyel szemben. Kis túlzással élve Sato minden második ugrását rontja. Ryoyu viszont nem,ő most az egyik legstabilabb ugró.
    Nézzük meg a tegnapi szelet: Satonak erős szembeszél-18,7 pont szélkompenzáció. Ryoyunak a leggyengébb szembeszél az egész mezőnyből-5,8 pont szélkomp. Így lett köztük 10 pont difi.
    Nem tudom elképzelni h ne Ryoyu legyen a legjobb japán ma,így komoly erősséget érzek ebben a szorzóban.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.30 18:36

További tippek:

Stekala-Zyla
    Stekala 1,53

Granerud nyer
    2,75

Zyla-Ryoyu Kobayashi
    Ryoyu 2,05

Muranka-Hayboeck
    Hayboeck 1,85

Csak röviden:
    -Stekala megnyerte a tegnapi kvalit...nyilván durvajó szele volt de ő nála most jó a forma. Zylának is kiváló szele volt tegnap mégis alulmaradt Stekalával szemben az edzésen és a kvalin is
    -Granerud az esélyes ma,ez volt a legjobb szorzó rá amit leltem. Ha nem esik el vmelyik ugrásánál akkor nem tudom elképzelni h vki előzze
    -Ryoyut már kiveséztem az előbb,itt a szorzó kiváló Zylával szemben. Meg kell játszani mert van benne bőven érték
    -Hayboeckre haragszom de csakazértis rakom ma. Ugye meglepő h a friss sánccsúcs tartó ellen teszem? Na, Muranka ma nem lesz 5. mint tegnap(szerintem 15-ben sem). Hayboeck ma javytani fog és ilyen szorzón ezt tennem kell.

Sok zöldet!.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.30 18:45

+

Marius Lindvik-Kamil Stoch
    Lindvik 1,65

Ezt csak most leltem. Nem is értem miért nem láttam eddig. Lindvik kiválót ugrott tegnap,mind az edzésen mind a kvalin. Stoch pedig továbbra is fásult versenyző képét kelti. Most kell tenni Kamil ellen amig ilyen enervált.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.30 18:38

Verseny előtti tipp:

Johansson-Eisenbicler
    Johansson 1,85
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.30 18:37

Ezt már szeretem. Mikor jönnek azok a tippek amiket igazán erősnek érzek.

Kezdeném a rossz tippekkel:

Ugye a Repülő Bajusz. Azt hittem nem lesz neki probléma h előzze Eisent. Az első ugrását eltolta,onnan meg már nagyon nehéz lett volna annyira feljavulni h előzze Eisent. Ez bosszant..

Lindvik nem tudta előzni Stochot,de ez most nem feltétlen Marius hibája. Itt Stoch javult fel annyira h nem hagyott esélyt Lindviknek.Azt mondom h ez most ma belefért.

Stekala ma betlizett. 20.hely. Mondhatnám h nem jött a kiváló szembeszél és máris nem tudott jó eredményt elérni de szerintem egyik ugrása sem volt jó,szél ide vagy oda.

Jöjjenek a szép zöldek:

Ryoyu. Naná h a legjobb japán lett,nem kicsit. 7.hely ma,továbbra is stabil nagyon. Nem nagyon tud előrébb végezni de az TOP10 nála mostanában alap. Gyönyörű szorzón csíptem el Zyla ellen is. Holnap is várható tőle egy TOP10.Köszi Ryoyu..

Halvor Egner Granrud sima győzelme most 2,75-ért nagyon jó befektetés volt. Kerestem hol a legjobb szorzó. Ez volt az,szinte izgulni se nagyon kellett érte. Holnapra is az ő győzelmét várom,de ekkora szorzót már nem fogok tudni elcsípni. Szép volt Halvor.

Michael Hayboeck kicsit kozmetikázott a tegnapi csúnya eredményén,bár gondolom jobb eredményt vár magától mint a mai 21. hely. Mondjuk nekem az volt a lényeg Murankát előzze. Az nagyon sima lett,mivel a tegnapi lengyel hős ma sehol se volt.

Egy szó mint száz: kiváló nap,remélhetőleg holnapra is sikerül megcsípni pár szép zöldet.
    bjani55 likes this.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •