Oldal: 54 / 59 ElsőElső ... 4445253545556 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 531 - 540 (589) összesen
Like Tree309Likes

Téma: Licipityu tippek

Senior Member jalo14 avatara
    Michael "Cápa" Hayboeck-Philipp Aschenwalld
    Cápa 1,67

Hayboeck a hazai sáncokon lubickol. Ez a sánc a sirepülő profilja miatt jobban fekszik neki mint jó sirepülőnek. 2015-ben itt ő nyert.Mióta átjöttek osztrákba a srácok azóta a Cápa megtátosodott. A mai próbaugrásokon: 7. és 13.hely. Kvalin szintén 7.
    Aschenwalld meg pont h inkább a német sáncokon remekelt. A mai kvalin egyforma szél volt a két ugrónak és Hayboeck 12 pontot vert rá Aschra. Ha nyugodt szelek lesznek,egyforma körülmények akkor ennek a tippnek zöldülnie kell
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.06 18:42

Daniel Huber-Piotr Zyla
    Huber 1,62

Daniel Huber a hazai sáncon. Kiváló próbaugrások tegnap,remek kvalifikáció. Zyláról itt Bischofschofenben ezeket nem lehet elmondani. Pocsék kvalifikáció. Huber tavaly itt 15. helyen végzett,ma mindenképp előrébb várom. Nem nagyon sikerült neki Innsbruck,de mivel ő is szeret nagyobbakat repülni ez a sánc feküdhet neki. Zyla pocsék itteni formája és Huber mai remeklései ihlették meg a tippem.

Basszus mire megirtam az elemzést a szorzó 1,5-ig esett.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.06 18:41

Kiélem magam az utolsó sáncon:

Gegier-Huber
    Huber 1,95

Mindkét versenyzőt kielemeztem. Nem is fűznék hozzá többet.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.06 18:40
    bjani55 likes this.

A tegnapi nap margójára:

Fele fele arányban adtam jó és rossz tippeket. Ami számomra csalódás mert Geiger lelkiállapota miatt nagyon bíztam az ellene tett tippekben. Sajna Karl felszívta magát és úgy döntött h megmutatja a világnak h a friss síugró világbajnoki címét nem a szél hordta össze és fel tud ő állni a padlóról.

-

Sem Huber,sem Bajusz nem tudta előzni Geigert-azok a tippek így pirosak. Huber amúgy is nagy csalódás volt számomra mert azt hittem h lehet alapozni a kvalis produkciójára, h felszívja magát hazai sáncon viszont a második ugrásával kiírta magát még Zyla elől is.

+

Kraft hazai pályán könnyen előzte Eisenbichlert aki újfent rontott egy méreteset. Markus instabilitásával továbbra is lehet számolni.
    Hayboeck szintén könnyedén előzte Aschenwalldot,aki tegnap jócskán alulteljesített.
    Repülő Bajusz rendesen rámijesztett az első sorozatban. Csak 15.helyen volt akkor,nekem pedig a TOP6-ján nagy lóvé volt. De a 2. ugrásával azért szépen visszajött és behúzta az 5.helyet ami nagy megkönnyebülést hozott számomra.

Egy szó mint száz: 50/50 a tegnapi nap. De nagyon fáj Huber bénázása és Geiger feltámadása a porból.

Teljes négysánc kiértékelő is lesz nemsokára..addig is sok sok zöldet srácok.
    Nugat likes this.

Idézet jalo14 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Négysánc összetett tippek indokás nélkül:

Stoch-Lanisek
    Stoch 1,58

Huber-Paschke
    Paschke 1,95

Klimov-Boys Clowes
    Boyd Clowes 1,95

Ryoyu Kobayashi-Forfang
    Kobayashi 1,67

Szia Janikám! Később biztos kint lesznek majd tippek a Négysánc összetettre,mivel még 4 nap van a kezdésig..
    Négysánc kiértékelő

Kamil Stoch. Egy név ami síugró berkekben szinte szent. Bár Granerud kissé tiszteletlen volt vele Innsbruck után de az már legyen az ő baja. Inkább a saját teljesítményével kellett volna foglalkoznia. Kamil a síugrás kiemelkedő alakja,a jelenlegi mezőny legszebben repülő és landoló ugrója. Nem lehet azt mondani h nem megérdemelt ez az Aranysas. A pályafutása alatt harmadszor. Végérvényesen a síugrás legendája lett tegnap.

Akik még odafértek a dobogóra:

Karl Geiger és Dawid Kubacki.

Karl jól indult,nyert hazai pályáján Oberstdorfban. Aztán hullámvölgy majd újra a csúcsközel. Nem éreztem h odaérhet a 2. helyre,a covid nem ártott neki a Turné előtt. Büszke lehet erre az ezüstre.
    David is tudja milyen itt a győzelem íze,címvédőként érkezett a Turnéra. Garmisch kiválóan sikerült neki,sánccsúcsot ugrott ott. Azután az utolsó sáncon elbukta az ezüstöt. De azt hiszem ez a bronz is szépen csillog majd a vitrinjében.

Csalódás:

Nem fogok azért minden alulteljesítőtt kiemelni,elemezni mert akkor egész éjjel írhatnék de egy vkit muszály megemlíítsek. Halvor Egner Granerud. Nem ezt vártam tőle,ő nem ezt várta magától és Norvégia sem ezt várta tőle. Mondjuk h én mit vártam az őt nem igazán nyomasztotta de rajtam kívül "csak" egy ország leste minden mozdulatát. Noevégiában ez nemzeti sport. Granerudon bazi nagy nyomás volt és ő nem bírta ezt el. A Négysáncon egy sáncon se nyert.Innsbruck után kibukott a szél miatt. Szétesett.

Most már ezen túl kell lépnie mert ugye a Világkupa még ott van,az még nagyon az övé,eddig...Nagy előnye van de nem eshet széjjel. Mert akkor elkzdenek majd közelíteni rá a lengyelek. Holnap már meg is látjuk h ki e tisztult a feje.

Fogadási szempontból jól sikerült ez a Négysánc.

Az összetett tippekből 3 zöld és 2 piros lett.

Ugye a Granerud végső győztes tipp elment,plusz Paschke teljesen széthullott erre a Turnéra.

Stoch tipp pipa,a kanadai Boyd Clowes előzte Klimovot és Ryoyu is nagyon simán,200 ponttal verte Forfangot.

Azonban ami igazán jól esett a szívemnek és a fogadási számlának az a 3,75-ös Kubacki TOP3 és a 2,5-ös Laniek TOP3 volt. Azok kajakra szép megérzések voltak. Ja a teniszben vagy a fociban nem igazán kell kiemelni ezeket a szorzókat de ebben a bonyolult,összetett,külső tényezők által jelentősen befolyásolt sportágban ezek szép találatoknak számítanak. Ja és most fényeztem magam kicsit...
    Bár azért sok piros tipp is került kínálatra és azok azért rontanak persze az összképen-csakhogy azért vissza is vegyek az arcomból...

Ez volt a 69. Négysánc verseny. Szép volt,jó volt,elmúlt. Stoch megérdemelt győzelmével. Mert csak erre fognak,fogunk emlékezni.

Nincs idő a pihenésre mert holnap már utazunk tovább,Titisee Neustadtban lesz VK futam. Várjuk és bízzunk abban h szép zöld szorzókat lehet majd levadászni a Négysánchoz hasonlóan...

Szép estét.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.07 21:13
    Nugat likes this.

ÉLET A NÉGYSÁNC UTÁN

Titisee Neustadt-Németország

Tavaly is David Kubacki dominált,mind a két hétvégi versenytnapon. A sánccsúcs pedig Domen Prevc nevéhez fűződik 148 méterrel.még 2016-ból. A mai kvali 16:15 órai kezdettel indul.

Hill Size 142 Kvalifikáció

Zniszczol-Schliernzauer
    Zniszczol 1,65

Schliri nem indult el ma.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.08 15:01

Holnap az első versenynap a német neustadti sáncon.

HS142

Kubacki TOP3
    2,0

A mai kvalin 2.helyet foglalta el. Ilyen szorzón ezt tenni kell addig még nem esik be.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2021.01.09 22:00
    bjani55 likes this.

HS142 Titisee

Stekala-Daniel Huber
    Stekala 1,85

Andrzej Stekala ma nagyon jól ugrott,mind a próbaugrásoknál mind a kvalin. Igaz h Huber megelőzte őt a kvalin de rá kell nézni a szélviszonyokra. Stekalának sokkal rosszabb szelei voltak. Huberral instabil,nehezen rak össze két jó ugrást egymás után,ezért ezt tennem kell.

HS142 Titisee

Jakub Wolny TOP10
    2,25

Jakub kitűnően tért vissza a Világkupába. A szezon eleji gyenge formája miatt a lengyel csapatvezetés leküldte a siugrás másodosztályába, a kontinentális kupa sorozatba h ott szedje össze magát. Szerintem sikerült-kvalin 9.heyl- és ilyen jó szorzón vinnem kell a top tízet

Ma délután Kamil Stoch újabb győzelmével véget ért a Titisee-i első versenynap.

Nagyon nehéz körülmények között került megrendezésre a mai verseny. Nem is igazán a nehéz hanem nem egyenlőek voltak a szélviszonyok. Ilyenkor kicsit olyan az egész mint egy oroszrulett. Kinek éppen milyen szelet dob a gép. A szél ami szerintem ma elvette Kubackitól az első helyet.

Sajnos csak a 7. helyen végzett ma. Az első ugrások után ő vezetett és kezdtem reménykedni h talán a 2. ugrásánál is lesz egy korrekt szele. Nem lett. Stochal ellentétben ő hátszélben volt kénytelen leugrani a 2. ugrását. Nem is tudott csodát tenni.
    A TOP3-as fogadásom teljesen jó volt és úgy érzem h jött is volna ha...de ugye a sportfogadásban nincs ha.

Jakub Wolny 11. lett. 0,4 tizeddel lemaradva a 10.-től. Mi ez ha nem pech.

Öröm az ürömben h Stekala nem hagyott cserben,nagyon jókat ugrik mostanában ez a lengyel srác. A mai 5. helye is a kiváló kategória. Hubernek megint nem sikerült ez a mai nap,a 16. hellyel nem igazán lehet boldog.

Úgy érzem h a mai napi elemzések nagyon jók voltak,a körülmények a zöldüléshez sajna nem.Holnap újra ugranak a srácok. Remélhetőleg kicsit azért igazságosabb szélviszonyok lesznem mint a mai.

Jó éjt!
    zizzenet likes this.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •