Oldal: 13 / 15 ElsőElső ... 31112131415 UtolsóUtolsó
Eredmény: 121 - 130 (150) összesen
Like Tree74Likes

Téma: Licipityu tippek

Senior Member jalo14 avatara
    Még mielőtt beesik az oddsz:

RAW AIR sorozat-Trondheim HS 138

Stefan Kraft megnyeri a versenyt
    3,00
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.03.14 19:55
    Cesc18 likes this.

Junior Member
    2.5 még húztam

Szia Zoli!

Ahogy haladunk előre itt a Raw Airben,versenyről versenyre egyre jobb ugrásokat mutat Kraft. Tegnap is magasan leugrott mindenkit,a 2. helyezett Ryouyu-t is- több mint meggyőző-11 ponttal ugrotta át. Szóval ma ő favorit és ilyen szorzón tenni kötelező.

Egyéb tippek:

Kraft-R.Kobayashi
    Kraft 1,65

Stoch-Forfang
    Forfang 1,93

Forfang
    Top 6 1,85

J.Kobayashi-Y.Sato
    Junshiro 1,47

Zajc-Stjernen
    Zajc 1,77

Indoklás röviden:
    -Ugye ha Kraftot nyeretjük,akkor Ryoyut is ütnie kell.
    -Ma is Forfanggal tartok,akit a haza pályáján mindenképp az első hatba várok. Itt ma nagyon szépen szeretne szerepelni,reméljük nem görcsöli el. Kamil Stoch nincs abban a formában h előzze őt.
    -A két japán versenyéből Junshirót várom győztesnek. Míg Oslóban a kis Sato jobb volt honfitársánál,azóta fordult a kocka. Junshiro felül kerekedett majdnem mindenkin Lillehamerben. Formája most Junshironak meggyőzőbb.
    -Végül pedig egy kicsit kakukktojás tipp. Timi Zajc a szlovén síugrás legújabb csillaga. Fiatalságából kifolyólag-még nincs 19 éves-a stabilitás még nincs meg nála. Az előző állomáson is nagyon befürödt a 39. hellyel. Tegnap viszont újra megmutatta magát. 4. hely a kvalin. Úgy érzem h ha ott lesz ma fejben akkor a búcsúzó,szintén instabil Stjernent előzni fogja

Lehet még lesznek tippek. De megvárnám a verseny előtti próba ugrást. Remélem ismét zöldölünk majd rendesen. GL..
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.03.14 19:53

LIVE

Forfang-Kubacki
    Forfang 1,75
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.03.14 19:55

A tegnapi verseny csak 4/3 arányban jött.

KO
    Sajna,Kraft nem tudott dominálni úgy ahogy igazán vártam volna tőle,nem tudott felül kerekedni Ryoyu-n. A friss japán VK győztes tegnap beast módban nyomta. Nem igazán lehetett vele mit kezdeni. Sajnálom,mert nagyon bíztam ma a kicsi osztrákban
    A fiatal szlovén Zajc nagyon jól teljesített tegnap de ha valaki élete egyik legjobb ugrását nyújtja akkor azzal nem tud mit kezdeni. Stjerjen tegnap extázisban ugorva lett 2. Azért erre se lehetett számítani,mondjuk annyi h nem Zajcon múlt a tipp.

OK

Johann Andre Forfang viszont hozta amit vártam tőle. Azzal az 5. helyezéssel úgy érzem h kimaxolta a tegnapi versenyt. Nem volt benne több,de amit nyújtott az nekem elég volt. Előzte simán Stochot és Kubackit is.
    Junshiro Kobayashi nem nyújtott jó teljesítményt tegnap de még a vacak második ugrásával ha csak éppen hogy is de leugrotta Satot.

Megyünk tovább,ma sírepülés...végre. Az a Vikersund jön ahol világrekordok születnek. Nem sokára jövök tippekkel.

Raw Air sorozat-Vikersund HS 240-Kvalifikáció

Az általam és sok sok ugró által is legjobban várt sánchoz érkeztünk.

A norvég Vikersundban találjuk a világ legnagyobb sáncát. Bár méretben egyezik a szlovén planicai sánccal azonban úgy van kialakítva h itt Vikersundban tovább lehet repülni.

A világrekordokról:

A planicai sáncon jöttek egymás után a világrekordok. Volt 234 méter Romoerentől,235 méter Hautamaaki majd 239 méter újra Romorentől.
    2011: az újjáépített vikersundi sáncon azonban Johan Remen Evensen 243 m majd aznap megint ő 246.5 méterre javított csúcsot
    2015-Vikersund: Peter Prevc 250 méterre szállt el,majd egy nappal később Anders Fannemel 251,5 méterre javította a rekordot.
    2017-Vikersund:Robert Johanson 252 méterre repült azonban még aznap Stefan Kraft elszállt 253,5 méterig,amely mai napig a világrekord.

Ha vki eddig nem nézett síugrást akkor annak javasolni tudom h a ma vagy a hétvégén kukkantson bele. Nem fogja megbánni.

Nem tudom milyen szél várható a hétvégén de h nagy repülések lesznek az biztos. Ha van olyan szerencsénk és szembe fog fújni akkor bármi lehet. Nem akarom elkiabálni,de jó lenne ha 250 méter fölötti ugrások is befigyelnének.

Tippek:
    Nem sok értékes tippet találtam mára de vmit úgy is teszek ha már repülés lesz

Forfang-Eisenbichler
    Forfang 1,5

Zajc-Zyla
    Zajc 1,4

Wolny-Peier
    Wolny 1,5

Nem sokat kell indokolnom. A jobb sírepülők legyőzik a kevésbé jó sírepülőket. Nos leírva ez igy nagyon egyszerű,de ma este kiderül h mit is ér ez gyakorlatba.

Este 17:30-kor indulnak a repülések.....Reméljük jó körülmények lesznek.
    Zöldeket.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.03.15 19:37

Nem értettem a verseny igazgatóságot. Alig fújt némi szél és az istennek se vitték feljebb a beülőt.
    Nem volt esély még a 235 méterre se.

2 OK vs. 1 KO

-A lengyel Wolny simán előzte a svájci Peiert. 20 pont különbség volt a két ugró között.
    -Timi Zajc jó formában. Nagyszerű eredmény számára ez a mai negyedik hely. Zylát természetesen átugrotta.

-Forfanggal nem nagyon értem mi van. Vagyis értem de nem tudom h lehet vki ennyire instabil. A mai 10. helyére nem lehet túl büszke. Markus köszönte szépen,és simán túlugorta.

Csalódás keltő,nem túl néző csalogató volt ez a mai prológ. Csak remélni tudom h holnap azért lesz majd szembe szél és engedik is őket repülni.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.03.15 21:22

Mai nap lesz a csapatverseny.

HS 240-Vikersund

Tipp:

Szlovénia-Ausztria
    Szlovénia 1,65

A Zajc/D.Prevc/P.Prevc/Semenic négyes vs. Kraft/Huber/Aschenwald/Hayboeck kvartett. S hogy miért?

-Kraft vs. Zajc: egyértelműen az osztráknak adom,nem kérdés h az osztrák előnyt kovácsol
    -Domen vs.Huber: Domen jön majd ki győztesen,Hubernek ez nem a műfaja,Domennek annál inkább
    -Peter vs.Asch: Peter lesz jobb itt,itt dőlhet el a tippem....Peter sokkal de sokkal jobb repülő az osztrák fiútól
    -Semenic vs.Hayboeck: itt az osztrák lesz jobb...még ha nem is lesz fergeteges különbség,de Hayboeck ebben az esetben jobb lesz

Még ha nem is meggyőző fölénnyel de a két Prevc tesó billenti a mérleg nyelvét a szlovénok felé.
    Erősség: 10/6,5
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.03.16 20:27

Ez mekkora sima volt.

A szlovén fiúk leugrottak mindenkit. De szó szerint. A sógorokat 70! azaz hetven ponttal előzték meg. Sajna a meló miatt nem láttam csak a verseny végét de azt kell h mondjam h ez már azért hasonított sírepülésre.

Felhívnám a figyelmet-már a holnapi egyéni versenyre fókuszálva- egy bizonyos Domen Prevc nevű fiatal emberre. Ő erre született,h sí repüljön.

Örülök h sima lett a tipp,éreztem h a szlovén fiúk ma jók lehetnek.

Holnap ugye egyéni verseny...Várós....Zöldeket.

Ma véget ér a Raw Air.

Vikersundban rendezik az RA utolsó állomását, az egyéni versenyt.

Domen Prevc
    Top 3 1,75

Freitag-Kubacki
    Freitag 1,6

Wolny-Vassiliev
    Wolny 1,42

Semenic-J. Kobayashi
    Semenic 1,55

Szóval Domen Prevc. Ő egy született sí repülő. Véleményem szerint egyszer majd a közeljövőben új világ csúcsot is repülhet. A potenciál meg van benne. A legagresszívabb repülő az egész mezőnyben. Ma mindenképp előre várom,dobogóra

Freitag nagyon is jó sírepülőnek számít. Ugyanez nem mondható el a dinamikus stílussal felvértezett Kubackiról. Tegnap kettőjük között volt 19 pont a német javára. Ezt ma "csak" meg kellene ismételnie. Szerintem jó szorzó,viszem.

Jakub Wolny tegnap a saját egyéni rekordjait döntögette. Első ugrása 227,5 m majd másodikra 229,5 méterre szállt. Ez tutira feldobja majd. Jó forma és úgy nézz ki h fekszik neki ez a sírepülés,ami a lengyelekről nem igazán mondható el. Ők nem sírepülő nemzet,a szlovénokkal és norvégokkal szemben. A rutinos orosz öreg rókát meg fogja előzni probléma nélkül.

Anze Semenic szlovén. Azaz sírepülő. Junshiro nem az. Ez a tipp zöldüléséhez még 100%-ban nem elég de ha a hétvégi fomájukat összevetjük akkor láthatjuk h a szlovén fiú mint a kvalin,mint tegnap a csapatversenyen jobban ugrott a japánnál. Sírepülő kontra dinamikus ugró és ez 1,55-ért. Tenni kell.

Majd még jönnek tippek . Domen Prevc miatt kukkantsatok bele a sírepülésbe. Érdemes...Zöldeket.
    Utoljára módosítva: jalo14 által: 2019.03.17 19:45

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •