Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (38) összesen
Like Tree6Likes

Téma: 1-4-13 stratégia

Member

1-4-13 stratégia

Sziasztok!

Egy egyszerű tétemeléses stratégiával próbálkozom, amiről naplót vezetek ezen a fórumon. Szívesen fogadok bármilyen hozzászólást, ötletet, kritikát, bármit.

Alapvetően nem vagyok híve semmilyen tétemeléses játéknak. Legszívesebben a profik által javasolt stratégiát követném: max. a bankroll 1-2 százalékával fogadni, általában szóló eseményekre. Csak ehhez sok feltétel kellene: megfelelő nagyságú egyenleg, türelem, fegyelem, sok idő a jó tippek kiválasztására. Legnagyobb bajom a fegyelemmel, a „money-management”-tel van. Sajnos nem nagyon tudom kezelni a vesztő szériákat.

Ezért találtam ki ezt a stratégiát, amelyik megfelel a tippelési szokásaimnak is: legjobban a viszonylag kis szorzójú, de biztos(nak tűnő) eseményekre szeretek fogadni. És a tétemelés ellenére ez nem valami vad dolog, alapvetően kis kockázat/kis haszon a cél.

És akkor a stratégia:

1,40 – 1,60 körüli oddsokra fogadok, ez lehet szóló vagy kettes (max. hármas) kötés, kínálattól függően.
    Naponta 1-2 (esetleg 3) fogadást teszek, de tippszegény napokon inkább egyet sem, minthogy olyan eseményre tippeljek, amiről fogalmam sincs.

Első lépésben a bankroll 1/18-ad részét teszem meg. Ha vesztek, 2. lépésben a bankroll 4/18 részével fogadok. Ha ez is veszít, all-in a maradékkal (a bankroll 13/18-ad része). Minden nyertes fogadás után kezdem az 1. lépéssel, vagyis az aktuális bankroll 1/18-ad részével.

Ha sikerül ilyen módon megdupláznom az egyenlegemet, kiveszem a profitot (az egyenleg felét), és kezdem újra az egészet az eredeti egyenleggel. Ez nagyjából 25 fogadás után következik be, ha nem csináltam 3 buktát egymás után.

Természetesen elkerülhetetlen, hogy 3-szor bukjak zsinórban. 1,50-ös szorzónál ez be fog következni, de még kisebb oddsoknál is. Ilyenkor deposit, és próbálkozom újra.

Cél, hogy több kivét legyen, mint betét.
    Bitmap likes this.

Senior Member varin avatara
    Idézet Triceratops eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Egy egyszerű tétemeléses stratégiával próbálkozom, amiről naplót vezetek ezen a fórumon. Szívesen fogadok bármilyen hozzászólást, ötletet, kritikát, bármit.

Alapvetően nem vagyok híve semmilyen tétemeléses játéknak. Legszívesebben a profik által javasolt stratégiát követném: max. a bankroll 1-2 százalékával fogadni, általában szóló eseményekre. Csak ehhez sok feltétel kellene: megfelelő nagyságú egyenleg, türelem, fegyelem, sok idő a jó tippek kiválasztására. Legnagyobb bajom a fegyelemmel, a „money-management”-tel van. Sajnos nem nagyon tudom kezelni a vesztő szériákat.

Ezért találtam ki ezt a stratégiát, amelyik megfelel a tippelési szokásaimnak is: legjobban a viszonylag kis szorzójú, de biztos(nak tűnő) eseményekre szeretek fogadni. És a tétemelés ellenére ez nem valami vad dolog, alapvetően kis kockázat/kis haszon a cél.

És akkor a stratégia:

1,40 – 1,60 körüli oddsokra fogadok, ez lehet szóló vagy kettes (max. hármas) kötés, kínálattól függően.
    Naponta 1-2 (esetleg 3) fogadást teszek, de tippszegény napokon inkább egyet sem, minthogy olyan eseményre tippeljek, amiről fogalmam sincs.

Első lépésben a bankroll 1/18-ad részét teszem meg. Ha vesztek, 2. lépésben a bankroll 4/18 részével fogadok. Ha ez is veszít, all-in a maradékkal (a bankroll 13/18-ad része). Minden nyertes fogadás után kezdem az 1. lépéssel, vagyis az aktuális bankroll 1/18-ad részével.

Ha sikerül ilyen módon megdupláznom az egyenlegemet, kiveszem a profitot (az egyenleg felét), és kezdem újra az egészet az eredeti egyenleggel. Ez nagyjából 25 fogadás után következik be, ha nem csináltam 3 buktát egymás után.

Természetesen elkerülhetetlen, hogy 3-szor bukjak zsinórban. 1,50-ös szorzónál ez be fog következni, de még kisebb oddsoknál is. Ilyenkor deposit, és próbálkozom újra.

Az ilyen jellegű tétemeléses stratégia mindig nagyon veszélyes. De ismerős a probléma, a fegyelem nálam sincs meg egyáltalán. Felutaltam x összeget egy bukihoz és megfogadtam magamnak, hogy csak az Australian Openre fogom költeni az összeget, arra fogok tippelni. Vajon kibírtam? Dehogy.. Ráadásul idióta módon olyan random live tippekre nyomok, hogy hú... És még úgy is erőteljes bűntudatom van, hogy bőven pluszban vagyok ezzel

Minden stratégia csak akkor működhet vagy nem működhet, ha tényleg be is tartod. Az 1.40-1.60-as oddstartományt én utálom, valamiért ezekkel van a legkisebb szerencsém, de ha jó tippeket találsz, természetesen működhet.

A kérdésem, hogy hány bankrollnyi összeget különítettél el a projektre vagyis papíron hány 3-as bukószériát élsz túl?

Hajrá

Member
    Egyelőre nem döntöttem el, hány bukó szériát akarok elviselni, de ha 4-5 alkalommal elbukom az egyenlegem, valószínűleg belátom hogy nem megy a dolog. De akkor sem a stratégiával lesz a gond, inkább az lesz a probléma hogy nem megy a tippelés.

Elkezdtem most viszonylag kis összeggel (18 000 Ft). Aztán majd látom. Ha működik, mehet nagyobb összeggel is.
    Bitmap likes this.

Member
    El is kezdtem még reggel a dolgot:

1. kör 1. tipp:

Kettes kötés, eredő odds: 1,53

Sportág: Tenisz, Koblenz Challanger
    Esemény: Adrian Ungur – Rene Schulte
    Tipp: Ungur nyer
    Odds: 1,30
    Eredmény: 2-0 (6-4 6-4)

Sportág: Tenisz, Ausztrál Open, nők
    Esemény: Angelique Kerber – Lesia Tsurenko
    Tipp: Kerber nyer
    Odds: 1,18
    Eredmény: 2-1 (6-2 5-7 6-2)

Egyenleg: 18534 Ft
    Utoljára módosítva: Triceratops által: 2017.01.16 12:40
    Bitmap likes this.

Member
    1. kör 2. tipp:

Kettes kötés, eredő odds: 1,46. Tét: 1030 Ft.

Esemény: Eugenie Bouchard – Louisa Chirico
    Kezdés: 12:30
    Tipp: Bouchard nyer
    Nem tudom határozottan megindokolni ezt a tippet, de úgy érzem hogy nem lesz meglepetés. Meg egyébként is, Bouchard sokkal csinosabb.
    Eredmény: 2-0 (6-0 6-4)
    A szépségkirálynő-választás 2 sima szettben dőlt el.

Sportág: Jégkorong, Oroszország, VHL
    Esemény: Kazzink-Torpedo – Izssztal Izsevszk
    Kezdés: 13:30
    Tipp: 1X
    Odds: 1,12
    Végül is a listavezető játszik a 18. helyezettel, a Torpedo formája is elég meggyőző. Csak nem kapnak már ki otthon.
    Eredmény: 1-1 (büntetőkkel a vendégek nyertek)
    A listavezető végül is kihúzta remivel a rendes játékidőt. De nem is vártam el többet tőlük.
    Utoljára módosítva: Triceratops által: 2017.01.16 22:24
    Bitmap likes this.

Senior Member varin avatara
    1. kör 2. tipp:

Kettes kötés, eredő odds: 1,46. Tét: 1030 Ft.

Esemény: Eugenie Bouchard – Louisa Chirico
    Kezdés: 12:30
    Tipp: Bouchard nyer
    Nem tudom határozottan megindokolni ezt a tippet, de úgy érzem hogy nem lesz meglepetés. Meg egyébként is, Bouchard sokkal csinosabb.

Sportág: Jégkorong, Oroszország, VHL
    Esemény: Kazzink-Torpedo – Izssztal Izsevszk
    Kezdés: 13:30
    Tipp: 1X
    Odds: 1,12
    Végül is a listavezető játszik a 18. helyezettel, a Torpedo formája is elég meggyőző. Csak nem kapnak már ki otthon.
    Azért Chircio sem csúnya

Member
    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért Chircio sem csúnya
    Jókor szólsz. Már megtettem a tippet.

Member
    Sziasztok!

És akkor a stratégia:

Naponta 1-2 (esetleg 3) fogadást teszek, de a tippszegény napokon inkább egyet sem , minthogy olyan eseményre tippeljek , amiről fogalmam sincs.

Itt már ma megbukott a sztorid.
    1:"Nem tudom határozottan megindokolni ezt a tippet, de úgy érzem hogy nem lesz meglepetés. Meg egyébként is, Bouchard sokkal csinosabb."
    Ízlések és pofonok.
    2:"
    Végül is a listavezető játszik a 18. helyezettel, a Torpedo formája is elég meggyőző. Csak nem kapnak már ki otthon."
    Reméljük a legjobbakat.

De azért sok sikert, a
    „money-management” nem megfelelő betartásával meg nem vagy egyedül.Jó magam is küszködök vele.
    Utoljára módosítva: kispaszti által: 2017.01.16 13:37

Member
    Idézet kispaszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1:"Nem tudom határozottan megindokolni ezt a tippet, de úgy érzem hogy nem lesz meglepetés. Meg egyébként is, Bouchard sokkal csinosabb."
    Ízlések és pofonok.
    Végül is a listavezető játszik a 18. helyezettel, a Torpedo formája is elég meggyőző. Csak nem kapnak már ki otthon."
    Reméljük a legjobbakat.

De azért sok sikert, a
    „money-management” nem megfelelő betartásával meg nem vagy egyedül.Jó magam is küszködök vele.
    A sztorim majd akkor fog megbukni, ha egy rakás vesztett fogadás után belátom hogy nem érdemes erőltetni tovább. Erre természetesen megvan az esély.

Lehet, hogy ez a 2 linknek tűnő tipp ellentmond a bevezetőben elmondottaknak, de jobban hiszek a megérzésekben, mint a tudományos megközelítésben. Természetesen igyekszem majd alaposabban indokolható tippeket találni, de ez most nem tűnt rossznak.

Senior Member Bitmap avatara
    Idézet kispaszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ízlések és pofonok.
    Reméljük a legjobbakat.

De azért sok sikert, a

Szerintem, azért ne vedd ilyen durván, biztosan?! nem mindig csak úgy, fogad hogy ki hogy néz ki csak most ez igy jött le, mert Bouchard pont szép, amúgy meg láttam már s ugyan úgy elbuknak/hatnak a 4 - 5 oldallal elemzett tippek is.

Neked pedig, Triceratops, sok szerencsét.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •