Oldal: 58 / 127 ElsőElső ... 848565758596068108 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 571 - 580 (1261) összesen
Like Tree441Likes

Téma: Minden, ami Logibet!

Senior Member varin avatara
    Idézet moroska1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy bet365 es Pinnacle szamla elegseges kezdesnek ha elofizetek?
    Igen, ebből a két irodából érkeznek csak tippek.

Member
    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ebből a két irodából érkeznek csak tippek.
    Koszi!

Hát, ez nem volt egy jó hét, viszont parádés hír, hogy elindult végre a SuperTipster, amelyhez én is nagy reményeket fűzök.

A pontosság kedvéért: -12.51 egység 27 tippből.

Igazából egy tippért fáj nagyon a szívem, ez a Derrick Henry 2+ TD, amely szerintem illett volna meglegyen. Ez már pluszba rántotta volna a mérleget.

Ennél nagyobb bajunk persze soha ne legyen!

Kellemes ünnepeket és jó pihenést mindenkinek, természetesen a tippadás nemigen fog szünetelni :P

Sziasztok!

Két tojáslikőr között nézegettem kicsit a statisztikáimat, amelyek ugye mindenki számára letölthetőek a Logibeten.

Némely esetben egészen meglepő dolgok jöttek ki, mint például az, hogy a számok alapján az NB I-et és a Premier League-et el kell engednem (előbbi nagyon meglep, utóbbi kevésbé).

Igyekszem a következő napokban kicsit optimalizálni a tippeket és a bajnokságokat, ahonnan válogatok, hogy 2019-ben még jobb eredményeink legyenek
    huck, szkali87 and sportinsider like this.

Senior Member sportinsider avatara
    Sziasztok!

Nézegettem pár napig ezt az új fejlesztést, és elemeztem egy kicsit. Személyes véleményemet olvashatjátok, aminek elsősorban az a célja, hogy egy árnyaltabb képet is fessek, hiszen az oldal szerkesztői szeretik a pozítivakat alaposan kiemelni, a negatív oldalakat, avagy a szükséges toolokat elfelejtik megemlíteni, vagy legalább is nem hívják rá fel a figyelmet.

Mint tapasztalt sportfogadó ( idén kb 200 millió forint feltett tétem volt, és idén jelenleg kb 3 millió forint mínuszban vagyok) szeretném megosztani a tényszerű meglátásom a super tipster kapcsán. Korábban én is dolgoztam az alkotókkal és a tippmesterekkel és legtöbbjükkel ma is jó kapcsolatot ápolok. Remélem őszinte véleményem ezen nem fog változtatni.

Következzen hát az elemzés és a gondolatok, észrevételek:

Nem publikus, hogy mi alapján válogatja ki a super tipster a tippeket (miért nem?), de a letölthető tippsorból számomra viszonylag egyértelmű, hogy úgy tünik azon tippeket válogatja ki, amikben a megadott eddig megéri odds (tippmester által megadott) miatt nagy a várható érték. Illetve azon tippeket, amelyikben a tippmester a múltbeli adatok alapján jól teljesít. Feltételezem valami matek alapján súlyozza a tipperőséget. Ez alapvetően tök jó. Hiszen miért ne használjuk a múltbeli adatokat, hogy optimalizáljuk a fogadásainkat. Csakhogy egy múltbeli jó teljesítmény nem garancia semmire, úgy ahogy a tőzsdén látott felívelő grafikonok sem garancia. Maximum egy trendnek nevezhető. Korábban én is azt gondoltam, hogy 1000 fogadás az már minta. Ma már tudom, hogy nagyon nagy minta kell ahhoz, hogy meglehetősen biztosat állítsunk. A 2800-as minta szerintem kb annyira elég, hogy vállalhassa a super tipster, hogy bukni nem fog. Az ellen, hogy továbbra is hozza mondjuk éves szinten a 8%-os roit, elég nagy összeggel mernék fogadni.

És ne felejtsük el a profit nagyon sérülékeny (még ha a roi maradna is), hiszen lemaradunk tippekről és oddsokról, és a tippmesterek teljesítménye is ingadozhat, hisz ők is csak emberek és lehetnek akár hosszabb időn keresztül szar passzban. Ez nincs kellően kihangsúlyozva.

Arról se feledkezünk meg, hogy a nap ha nem is 24, de mondjuk 18 órájában résen kell lenni. Olyan nincs, hogy nincs nálad a mobil és nem állsz meg azonnal amit éppen csinálsz és teszed meg gyorsan. (Éppen ezért kalkuláltam azzal, hogy a tippek 1/4-ét nem fogod tudni megtenni. Ebben már benne vannak azok a tippek is amik a már nem elérhető odds miatt nem tudsz megtenni.) Tapasztalatból mondom ez óriási stressz. Tehát ez a tipster követés család nélküli, sokat gép előtt ülöknek jöhet csak szóba szerintem, de még így is sok áldozattal jár.

A szükséges tőkéről is kevés szó esik. Az a benyomásom, hogy még a mai napig sokan keverik a unit és egy átlag megtett fogadás fogalmát. Ha egy unit 2000 forint. Akkor egy átlag meccsre ami ugye 8/10 erősségű, 16,000 forintot fogsz tenni. 2-es oddsnál kb 60 fogadásra elegendő tőke szükséges, hogy ne menjünk tönkre. Ez is egy olyan szám ami 95-97% eséllyel elég, de vannak szélsőséges esetek amikor még ez sem elég.

Az hogy profit garanciát vállal a super tipster, a szememben azt jelentené, hogy mondjuk ha 12 hónap után nem tud pluszt felmutatni, tényleg visszakapom a pénzem, nem tolodik ki a végtelenbe, amit végül soha nem látok. Szóval a csúsztatás jó, de szerintem érdemes lenne egy olyan kitételt bele tenni, hogy ha 1 év alatt nem képes profitra, akkor járjon vissza az addig fizetett előfizetői pénz. Így valóban nevezhető garanciának. ( Hozzáteszem simán benne van a pakliban, hogy még ennyi idő alatt sem jön ki a hosszútáv, mert alacsony a tippszám, de ha trendet veszitek minden másnál alapnak, akkor ez esetben is érdemes annak venni. )

-----
    UPDATE 2018.12.26.

Amit nem emeltem ki és eléggé lényeges tényező az az ár. Ebben pedig nagyon verik a konkurenciát, mert nagyon olcsó. Különösen a szolgáltatás minősége függvényében.

Szóval ha valaki tipster követésre adja a fejét, ez jelenleg egy nagyon jó ajánlat. Az általam leírt tájákoztatást és eshetőségeket vázolását azonban fontosnak tartom. Mert ha ezek nincsenek mindenki számára jól elérhető módon kommunikálva, sok elégedetlen felhasználót szül, ami a szolgáltatónak sem lehet érdeke.

Ha minden eshetőség transzparensen, tényszerűen, mindkét oldalról van vázolva, a felhasználó sokkal jobban eltudja dönteni maga számára, hogy ez neki való e vagy sem. Így jól jár a felhasználó és a szolgáltató is.

A táblázat a posztnak a legnagyobb értéke, azt érdemes böngészni, ha bele akartok vágni. Véleményem szerint az ad egy jó alapot, habár abban az én véleményem is tükrözödik, ami az, hogy a várható érték pozitív. Azonban rövid távon, ami akár lehet fél, egy év is előfordulhat olyan variancia is ami azt eredményezi, hogy mondjuk nulla profitunk lesz egy éven át. Ennek esélye azonban viszonylag kicsi.

----------

És a végére itt egy kis matek táblázat formában, hogy jól átláthatóan lássátok mire lehet számítani (kép formában csatoltam): szamitasok.jpg

Remélem tudtam egyeseknek segíteni. És a fejlesztőknek is adtam néhány hasznos infót, amit előnyükre tudnak fordítani.
    Utoljára módosítva: sportinsider által: 2018.12.26 10:37
    varin, nagelb and theodoro like this.

Idézet sportinsider eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Nézegettem pár napig ezt az új fejlesztést, és elemeztem egy kicsit. Személyes véleményemet olvashatjátok, aminek elsősorban az a célja, hogy egy árnyaltabb képet is fessek, hiszen az oldal szerkesztői szeretik a pozítivakat alaposan kiemelni, a negatív oldalakat, avagy a szükséges toolokat elfelejtik megemlíteni, vagy legalább is nem hívják rá fel a figyelmet.

Mint tapasztalt sportfogadó ( idén kb 200 millió forint feltett tétem volt, és idén jelenleg kb 3 millió forint mínuszban vagyok) szeretném megosztani a tényszerű meglátásom a super tipster kapcsán. Korábban én is dolgoztam az alkotókkal és a tippmesterekkel és legtöbbjükkel ma is jó kapcsolatot ápolok. Remélem őszinte véleményem ezen nem fog változtatni.

Következzen hát az elemzés és a gondolatok, észrevételek:

Nem publikus, hogy mi alapján válogatja ki a super tipster a tippeket (miért nem?), de a letölthető tippsorból számomra viszonylag egyértelmű, hogy úgy tünik azon tippeket válogatja ki, amikben a megadott eddig megéri odds (tippmester által megadott) miatt nagy a várható érték. Illetve azon tippeket, amelyikben a tippmester a múltbeli adatok alapján jól teljesít. Feltételezem valami matek alapján súlyozza a tipperőséget. Ez alapvetően tök jó. Hiszen miért ne használjuk a múltbeli adatokat, hogy optimalizáljuk a fogadásainkat. Csakhogy egy múltbeli jó teljesítmény nem garancia semmire, úgy ahogy a tőzsdén látott felívelő grafikonok sem garancia. Maximum egy trendnek nevezhető. Korábban én is azt gondoltam, hogy 1000 fogadás az már minta. Ma már tudom, hogy nagyon nagy minta kell ahhoz, hogy meglehetősen biztosat állítsunk. A 2800-as minta szerintem kb annyira elég, hogy vállalhassa a super tipster, hogy bukni nem fog. Az ellen, hogy továbbra is hozza mondjuk éves szinten a 8%-os roit, elég nagy összeggel mernék fogadni.

És ne felejtsük el a profit nagyon sérülékeny (még ha a roi maradna is), hiszen lemaradunk tippekről és oddsokról, és a tippmesterek teljesítménye is ingadozhat, hisz ők is csak emberek és lehetnek akár hosszabb időn keresztül szar passzban. Ez nincs kellően kihangsúlyozva.

Arról se feledkezünk meg, hogy a nap ha nem is 24, de mondjuk 18 órájában résen kell lenni. Olyan nincs, hogy nincs nálad a mobil és nem állsz meg azonnal amit éppen csinálsz és teszed meg gyorsan. (Éppen ezért kalkuláltam azzal, hogy a tippek 1/4-ét nem fogod tudni megtenni. Ebben már benne vannak azok a tippek is amik a már nem elérhető odds miatt nem tudsz megtenni.) Tapasztalatból mondom ez óriási stressz. Tehát ez a tipster követés család nélküli, sokat gép előtt ülöknek jöhet csak szóba szerintem, de még így is sok áldozattal jár.

A szükséges tőkéről is kevés szó esik. Az a benyomásom, hogy még a mai napig sokan keverik a unit és egy átlag megtett fogadás fogalmát. Ha egy unit 2000 forint. Akkor egy átlag meccsre ami ugye 8/10 erősségű, 16,000 forintot fogsz tenni. 2-es oddsnál kb 60 fogadásra elegendő tőke szükséges, hogy ne menjünk tönkre. Ez is egy olyan szám ami 95-97% eséllyel elég, de vannak szélsőséges esetek amikor még ez sem elég.

Az hogy profit garanciát vállal a super tipster, a szememben azt jelentené, hogy mondjuk ha 12 hónap után nem tud pluszt felmutatni, tényleg visszakapom a pénzem, nem tolodik ki a végtelenbe, amit végül soha nem látok. Szóval a csúsztatás jó, de szerintem érdemes lenne egy olyan kitételt bele tenni, hogy ha 1 év alatt nem képes profitra, akkor járjon vissza az addig fizetett előfizetői pénz. Így valóban nevezhető garanciának. ( Hozzáteszem simán benne van a pakliban, hogy még ennyi idő alatt sem jön ki a hosszútáv, mert alacsony a tippszám, de ha trendet veszitek minden másnál alapnak, akkor ez esetben is érdemes annak venni. )

És a végére itt egy kis matek táblázat formában, hogy jól átláthatóan lássátok mire lehet számítani (kép formában csatoltam):

Remélem tudtam egyeseknek segíteni. És a fejlesztőknek is adtam néhány hasznos infót, amit előnyükre tudnak fordítani.
    Hello!

Több dologra szeretnék reagálni, de természetesen vitán felül áll, hogy nagyon sok dologban igazad van. Én a magam részéről köszönöm is a kommentet, mindig jó ilyeneket olvasni.

"az oldal szerkesztői szeretik a pozítivakat alaposan kiemelni, a negatív oldalakat, avagy a szükséges toolokat elfelejtik megemlíteni, vagy legalább is nem hívják rá fel a figyelmet"

Ezzel nem teljesen értek egyet. Szerintem a végletekig korrektül van vázolva szinte minden. Persze, kevés lesz az a user, aki minden tippet megtesz, oddsesések igenis lesznek. De a publikálás pillanatában minden tét és odds valid, arról pedig az oldal nem tehet, hogy ez most 1, 15 vagy 120 perc alatt csökken le, ha lecsökken. Aki ilyen szolgáltatásba fektet, más tippjeit teszi, annak tudnia kell, hogy ilyen dolgok előfordulhatnak.

De egyrészt a Logibet még nem egy Bloga, nincsen senkinek több száz gigatétes követője, akik 1 perc alatt szétszedik az oddsot, másrészt szerintem viszonylag kevés a kis piacos, szétbombázott tipp, fogadhatatlan tipp.

"idén kb 200 millió forint feltett tétem volt, és idén jelenleg kb 3 millió forint mínuszban vagyok"

Jár a respekt, amiért leírtad, ezt így kevesen vállalják fel. Le a kalappal, így lesz hiteles a véleményed! Reméljük, a tendencia megfordul

"Nem publikus, hogy mi alapján válogatja ki a super tipster a tippeket"

Nyilván nem űrtudom, de nyilván oka van, hogy nincs leírva minden apró részlete. De azt hiszem, a szelektáls mindegy is, ha ilyen eredmény jött ki a végén.

"Csakhogy egy múltbeli jó teljesítmény nem garancia semmire"

Ez szerintem alapjaiban dönti meg a legtöbb, sportfogadással kapcsolatos tézist. Miért húznád meg 2-szeres oddson a Barca-Valladolid 1-est? Kit érdekel, hogy Messi lőtt előtte 30 gólt 10 meccsen? Lehet, hogy mostantól egyet sem fog. Miért kövessem a 2000 tipp óta plusszoló tippmestert? Lehet, hogy mostantól semmit sem fog eltalálni.

Ennyi erővel némi túlzással minden focimeccs kimenetele tökéletesen 33-33-33%. Valamiből ki kell indulni, ez pedig kizárólag a statisztika lehet. Változatlan körülmények között el lehet hinni, hogy egy 2000-es minta nem csupán statisztikai véletlen.

"Az hogy profit garanciát vállal a super tipster, a szememben azt jelentené, hogy mondjuk ha 12 hónap után nem tud pluszt felmutatni, tényleg visszakapom a pénzem"

Lehetne, de ebben az iparágban ezt jelenti a profitgarancia, és azt hiszem, ez kellően körültekintően is van kommunikálva.

És végezetül úgy hiszem, hogy egy NAGYON fontos pontot kihagytál. Ez pedig az egész szolgáltatás ára, ami nevetségesen alacsony. 39 euróért kapsz egy SuperTipstert, kapsz még mellé x mastert, x seniort és egy profitgaranciát. Igen, ha lenne egy olyan szolgáltatás, ami 15%-os ROI-t hoz 10 ezer tippen keresztül, profitgaranciával, az nem 39€ lenne, hanem 500€

Szerintem ez a szolgáltatás többet ér, mint 39€, ilyen összegből a konkurens oldalakon megkapsz egy közepes tippmestert egy hónapra és kész.
    Lewis Deyong likes this.

[/QUOTE]
    "az oldal szerkesztői szeretik a pozítivakat alaposan kiemelni, a negatív oldalakat, avagy a szükséges toolokat elfelejtik megemlíteni, vagy legalább is nem hívják rá fel a figyelmet"

Ezzel nem teljesen értek egyet. Szerintem a végletekig korrektül van vázolva szinte minden. Persze, kevés lesz az a user, aki minden tippet megtesz, oddsesések igenis lesznek. De a publikálás pillanatában minden tét és odds valid, arról pedig az oldal nem tehet, hogy ez most 1, 15 vagy 120 perc alatt csökken le, ha lecsökken. Aki ilyen szolgáltatásba fektet, más tippjeit teszi, annak tudnia kell, hogy ilyen dolgok előfordulhatnak.[/QUOTE]

itt ott olvasható, de az biztos, hogy a pozitív dolgok előtérbe vannak tolva és marketingelve vannak, míg a nehézségek csak fórum szinten olvashatók cikkekben nem. Miért kellene tudni egy átlagos olvasónak, hogy beesik az odds ha 20-an teszik 2 perc alatt? Mert szerintem sokan, nagyon sokmindennel nincsenek tisztában. És amennyire tudom a hatharom küldetése: "Bemutatjuk és széles körben megismertetjük a hobbi és profi sportfogadás világát.
    A sportfogadók igényeit kiemelkedő színvonalon kiszolgáljuk, otthont teremtünk számukra"

[/QUOTE]
    "Nem publikus, hogy mi alapján válogatja ki a super tipster a tippeket"

Nyilván nem űrtudom, de nyilván oka van, hogy nincs leírva minden apró részlete. De azt hiszem, a szelektáls mindegy is, ha ilyen eredmény jött ki a végén.

"Csakhogy egy múltbeli jó teljesítmény nem garancia semmire"[/QUOTE]

Szerintem nem mindegy mi alapján jutsz egy következtetésre. Baromira nem mindegy.

[/QUOTE]
    Ez szerintem alapjaiban dönti meg a legtöbb, sportfogadással kapcsolatos tézist. Miért húznád meg 2-szeres oddson a Barca-Valladolid 1-est? Kit érdekel, hogy Messi lőtt előtte 30 gólt 10 meccsen? Lehet, hogy mostantól egyet sem fog. Miért kövessem a 2000 tipp óta plusszoló tippmestert? Lehet, hogy mostantól semmit sem fog eltalálni.[/QUOTE]

Nem is írtam, hogy ne vegyük alapul, meg nem lehetne támaszkodni rá. Csak azt írtam, hogy kicsi a minta és ez egy trend. És a trendet trendnek fogjuk fel, ne úgy legyen beállítva, hogy ez a tuti, hanem jobb eséllyel működik.

[/QUOTE]
    "Az hogy profit garanciát vállal a super tipster, a szememben azt jelentené, hogy mondjuk ha 12 hónap után nem tud pluszt felmutatni, tényleg visszakapom a pénzem"

Lehetne, de ebben az iparágban ezt jelenti a profitgarancia, és azt hiszem, ez kellően körültekintően is van kommunikálva. [/QUOTE]

Miért is kell azt csinálni amit a többi oldal csinál? Nem úgy kell megreformálni, jobbá tenni valamit, hogy máshogy csináljuk?

[/QUOTE]És végezetül úgy hiszem, hogy egy NAGYON fontos pontot kihagytál. Ez pedig az egész szolgáltatás ára, ami nevetségesen alacsony. 39 euróért kapsz egy SuperTipstert, kapsz még mellé x mastert, x seniort és egy profitgaranciát. Igen, ha lenne egy olyan szolgáltatás, ami 15%-os ROI-t hoz 10 ezer tippen keresztül, profitgaranciával, az nem 39€ lenne, hanem 500€

Szerintem ez a szolgáltatás többet ér, mint 39€, ilyen összegből a konkurens oldalakon megkapsz egy közepes tippmestert egy hónapra és kész.[/QUOTE]

Nézőszempont kérdése. Ha egy reális 4% os Roi-ból indulunk ki, 2000 forintos unit esetében, a profit 1/3-át elviszi az előfizetés. A legmagasabb lehetséges játszható téten is az előfizetés a lehetséges reális profit 6%-át elviszi.

Viszonyítás kérdése minden. Aki hajlandó fizetni többszáz eurókat egy tipsterért más oldalakon, az meg vessen magára. :-)
    Utoljára módosítva: sportinsider által: 2018.12.25 15:12
    theodoro likes this.

A cikkhez is posztoltam ugyanezeket az észrevételeket, hiszen a fórumot alig olvassák. Az valamiért törlésre került. Szabad kérdezni, hogy miért?

A széles közönség - pont azok akiknek szükségük van bővebb infóra, hiszen jellemzően pont ők nincsenek tisztában az általam leírt tapasztalatokkal - csak a cikkeket és a hozzászólásokat olvassák.

Soha nem törlünk ilyen kommentek. Soha.

Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Soha nem törlünk ilyen kommentek. Soha.
    Rendben. Akkor engedelmeddel újra posztoltam.

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •