A csoportok beosztásai: A-csoport (Berlin): Franciaország, Oroszország, Németország, Szerbia, Brazília, Korea B-csoport (München): Spanyolország, Horvátország, Macedónia, Izland, Bahrein, Japán C-csoport (Herning): Dánia, Norvégia, Ausztria, Tunézia, Chile, Szaúd-Arábia D-csoport (Koppenhága): Svédország, Magyarország, Katar, Argentína, Egyiptom, Angola A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe.
Újdonság ezen a vb-n, hogy több új szabálymódosítás most lép életbe.
a legfontosabb változások:
- Zöld lapok helyett az időkérést jelző berendezést, amelyen egyszerűen meg kell nyomni egy piros gombot, az edzői szándékot a gép ekkor dudaszóval jelzi. Mivel össze van kötve a kijelzővel és az időmérő berendezéssel is, azonnal megáll az óra, amint megnyomják.
Csak az a szövetségi kapitány használhatja, akinek a csapatánál éppen a labda van. Amennyiben a másik edző nyomja meg, sárga lapot kap, elveszti az időkérését, az ellenfél pedig hétméterest lőhet.
- A passzív játék egyik legnagyobb változása, hogy a tartalék játékvezetőnél lesz egy számláló, amellyel a bírói karjelzés utáni passzokat számolja. Ebből elvileg maximum hat lehet, viszont ez nem hivatalos, a döntés joga a játékvezetőké. Ez is össze lesz kötve a kijelzővel a szurkolók tájékoztatása érdekében. A bírók a támadásvezetés ritmusát fogják figyelni, lassú passzolgatással nem lehet labdát felhozni, ebben az esetben egyből felemelhetik a kezüket.
- Kritikus helyzetben – röviddel a vége előtt, az eredmény tartása érdekében – nem lehet hátrafelé játszani, mert azonnal elveszik a labdát. Ugyanígy tesznek, ha egy játékos egyértelmű gólhelyzetből kipasszolja a labdát időhúzás miatt.
Gól után a visszafutó játékos nem akadályozhatja a középkezdés elvégzését azzal, hogy a passzzónában fut. Bármely szabálytalanság, amely az ellenfél testi épségét veszélyezteti, azonnali kizárással jár. A lövőkéz ellen irányuló szabálytalanság kiállítást, kizárást, sőt kék lapot is érhet. Szigorúbb lesz a támadó szabálytalanságok megítélése is.
Megpróbáltam összeszedni néhány fontosabb kerethírt, elsősorban az ismertebb kimaradó játékosokra fókuszáltam. Nagy részük sérülés miatt hagyja ki a tornát.
Oroszorszszág: Atman, Gorbok, Selmenko, Igropulo, Kireev, Katar: Zarko Mirkovic, Hassan Mabrouk, Borja Fernández, Aljosa Cudic Franciaország: Nikola Karabatic, T. Omeyer, Narcisse Norvégia: Tonnensen Izland: Valur Sigurdsson, Edvardsson,Runar Kárason Szerbia: Djukics, Abutovics, Nenadics, Sesum, Vujin, M. Ilics, S. Milics Horvátország: Sebetic, Ivic, Kopljar, Gojun, Pesic, Mandalinic, Buntic, Alilovic Spanyolország: Sterbik, Maqueda, Balaguer, Rivera Dánia: Kirkelökke Ausztria: Alexander Hermann Németország: Kai Häfner, Tobias Reichmann Argentína: Diego Simonet, Federico Pizarro, Pablo Vainstein Svédország: - ; visszatért Kim Andersson, Du Reitz, Andreas Nilsson