Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (51) összesen
Like Tree25Likes

Téma: Csont nélkül

Senior Member
    Idézet Zozinho19 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az nekem is nyertes, de sajnos az Olaj bukott Zegen, így ez kuka lett!
    Hihetetlen ez az Olaj, tegnap nagy esélyt szalasztottak el. A hosszútávú fogadás miatt nézem folyamatosan a meccseik alakulását és hiába állnak jól, vezetnek nem tudják behúzni a végén a meccseket idegenben. Pont, mintha a győztes mentalitás hiányozna és nyeretlen kétévesek lennének, nem a többszörös bajnokcsapat, nemzetközi rutinnal...Tegnapihoz hasonló esélyük Zalaegerszegen nem biztos, hogy lesz még. Rájátszás van, ilyenkor kellene, hogy kijöjjön ez a rutin, ehhez képest betli megint...Jó volt a tipped én is egyetértettem vele az odds miatt, csak nem rakok már a Szolnokra többet, mert épp elég van nekem már rajtuk.
    Gratulálok ehhez a naplóhoz amúgy, folyamatosan követtem és tájékozódtam belőle, szép munka! Gl!
    Zozinho19 likes this.

Senior Member
    Folytatódik a rájátszás a negyeddöntők 2. mérkőzéseivel, ezek közül a PVSK-Körmend mérkőzést tegnap le is játszották. Sajnos nem volt időm erről írni, akik esetleg számítottak erre, azoktól elnézést kérek.
    Végeredmény:82-88
    Illetve megkezdődik a kiesés elkerüléséért vívott párharc a Vasas és a MAFC csapata között.

Az első mérkőzések előtt azt gondoltam, hogy könnyebb lesz a dolgom a továbbiakban, de az eredmények és az első meccsek képei alapján ezt nem tudom kijelenteni. Az első mérkőzések során hazai pályán megőrizte hibátlan mérlegét a Falco, izzadságszagú meccsen nyert a ZTE és nagy meglepetéssel indított az Alba a hosszabbításban elért sikerével, valamint a Körmend a hazai vereséggel.

Rájátszás:

Szolnoki Olaj- Zalakerámia-ZTE (1,45-2,4)

Egyszerű a képlet a címvédő számára, ha ma nem nyer, akkor szinte biztos, hogy a következő mérkőzésen véget ér számukra a bajnokság. Ha a korai búcsú nem is jelentene tragédiát feltétlen, a 0:3 nagyon rossz képet festene! Az első meccsen közel voltak a győzelemhez, de egy paraszthajszállal elmaradtak ettől. Hazai pályán nincs jó mérlegük idén a ZTE ellen, de én úgy gondolom, hogy nincs ma olyan csapat, amelyik legyőzhetné zsinórban háromszor a Szolnokot idegenben! Sérülés miatt senki nem marad távol és ha Andric állapota tovább javult, akkor valószínű, hogy hosszabb időt is tud majd a pályán tölteni. Ez azért lehet lényeges momentum, mert így Benkééknek jobban el kell osztani a védekezést kinti dobók és a palánk között. Azt gondolom, hogy nem a mai meccs lesz, ahol a ZTE bebiztosítja a továbbjutását, így a hazai sikerre teszek.

Végeredmény: 94-77

Kaposvári KK- Falco KC Szombathely (2,00- 1,65)

Érvényesült a papírforma az első mérkőzésen, így a hazai csapaton van nagyobb nyomás, 0:2-ről valami óriási csoda lenne a somogyi csapat továbbjutása! Zsigeranovics sérülése tovább növeli a hazai csapat esélyeit, még úgy is, hogy náluk Simms küzd problémákkal.
    Ha azt is hozzávesszük, hogy a vasi gárda idegenben nem túl acélos mutatóval bír, akkor szerintem a hazai sikerre kínált szorzóban van érték.

Végeredmény: 78-71

Kecskeméti TE- Alba Fehérvár (2,40- 1,45)

A jól játszó KTE az első találkozón kis híján meg tudta lepni a papíron jóval esélyesebbnek tűnő riválisát. A végére azonban visszaütött az agresszív védekezés és a hosszabbításra már nem maradt annyi, hogy ellen tudjanak állni az Alba gyors játékának. Most azonban kedvezőbb az alföldiek helyzete, mert a fehérváriakat Markovic sérülése is sújtja, azaz gyakorlatilag 6-7 játékossal lesznek kénytelenek lejátszani ezt a meccset. A hazai pálya, a mélyebb rotáció és az első meccsen szerzett önbizalom adhat annyi pluszt Forray mester csapatának, hogy ezen a találkozón kiegyenlítsék a párharc állását! A tippem: hazai győzelem.

Végeredmény: 72-80

Osztályozó:

Vasas- MAFC (1,35- 2,70)

Egymás elleni eredményekben jobban áll a Vasas ebben a szezonban, így a sikerükre kapható szorzó még barátinak is tekinthető!

Végeredmény: 79-73
    Utoljára módosítva: Zozinho19 által: 2017.05.14 10:28
    varin likes this.

Senior Member varin avatara
    Idézet Zozinho19 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Folytatódik a rájátszás a negyeddöntők 2. mérkőzéseivel, ezek közül a PVSK-Körmend mérkőzést tegnap le is játszották. Sajnos nem volt időm erről írni, akik esetleg számítottak erre, azoktól elnézést kérek. Végeredmény82-88
    Illetve megkezdődik a kiesés elkerüléséért vívott párharc a Vasas és a MAFC csapata között.

Az első mérkőzések előtt azt gondoltam, hogy könnyebb lesz a dolgom a továbbiakban, de az eredmények és az első meccsek képei alapján ezt nem tudom kijelenteni. Az első mérkőzések során hazai pályán megőrizte hibátlan mérlegét a Falco, izzadságszagú meccsen nyert a ZTE és nagy meglepetéssel indított az Alba a hosszabbításban elért sikerével, valamint a Körmend a hazai vereséggel.

Rájátszás:

Szolnoki Olaj- Zalakerámia-ZTE (1,45-2,4)

Egyszerű a képlet a címvédő számára, ha ma nem nyer, akkor szinte biztos, hogy a következő mérkőzésen véget ér számukra a bajnokság. Ha a korai búcsú nem is jelentene tragédiát feltétlen, a 0:3 nagyon rossz képet festene! Az első meccsen közel voltak a győzelemhez, de egy paraszthajszállal elmaradtak ettől. Hazai pályán nincs jó mérlegük idén a ZTE ellen, de én úgy gondolom, hogy nincs ma olyan csapat, amelyik legyőzhetné zsinórban háromszor a Szolnokot idegenben! Sérülés miatt senki nem marad távol és ha Andric állapota tovább javult, akkor valószínű, hogy hosszabb időt is tud majd a pályán tölteni. Ez azért lehet lényeges momentum, mert így Benkééknek jobban el kell osztani a védekezést kinti dobók és a palánk között. Azt gondolom, hogy nem a mai meccs lesz, ahol a ZTE bebiztosítja a továbbjutását, így a hazai sikerre teszek.

Kaposvári KK- Falco KC Szombathely (2,00- 1,65)

Érvényesült a papírforma az első mérkőzésen, így a hazai csapaton van nagyobb nyomás, 0:2-ről valami óriási csoda lenne a somogyi csapat továbbjutása! Zsigeranovics sérülése tovább növeli a hazai csapat esélyeit, még úgy is, hogy náluk Simms küzd problémákkal.
    Ha azt is hozzávesszük, hogy a vasi gárda idegenben nem túl acélos mutatóval bír, akkor szerintem a hazai sikerre kínált szorzóban van érték.

Kecskeméti TE- Alba Fehérvár (2,40- 1,45)

A jól játszó KTE az első találkozón kis híján meg tudta lepni a papíron jóval esélyesebbnek tűnő riválisát. A végére azonban visszaütött az agresszív védekezés és a hosszabbításra már nem maradt annyi, hogy ellen tudjanak állni az Alba gyors játékának. Most azonban kedvezőbb az alföldiek helyzete, mert a fehérváriakat Markovic sérülése is sújtja, azaz gyakorlatilag 6-7 játékossal lesznek kénytelenek lejátszani ezt a meccset. A hazai pálya, a mélyebb rotáció és az első meccsen szerzett önbizalom adhat annyi pluszt Forray mester csapatának, hogy ezen a találkozón kiegyenlítsék a párharc állását! A tippem: hazai győzelem.

Osztályozó:

Vasas- MAFC (1,35- 2,70)

Egymás elleni eredményekben jobban áll a Vasas ebben a szezonban, így a sikerükre kapható szorzó még barátinak is tekinthető!
    Ismét remek kis olvasnivaló, köszönet érte
    Nekem tegnap PVSK-m volt, jól is indult, de a negyedik negyedre rendesen összeomlottak...

Senior Member
    Idézet varin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ismét remek kis olvasnivaló, köszönet érte
    Nekem tegnap PVSK-m volt, jól is indult, de a negyedik negyedre rendesen összeomlottak...
    Érdekes meccs volt, akár a többi. Előzetesen a Körmend sikerét vártam, de az első negyed után egy lyukas garast nem tettem volna rájuk. Igaz ez a Szolnok- ZTE meccsre is. Összességében elmondható, hogy egy nagyon izgalmas bajnokságnak lehetünk szemtanúi, már aki követi a meccseket.

Senior Member
    The show must go on! Ma sem lesz hiányérzete a hazai kosárlabda kedvelőinek, követőinek. Folytatódik a rájátszás negyeddöntő sorozata. Elnézve a párharcok állását, biztos vagyok benne, hogy ezen a játéknapon is láthatunk kiélezett meccseket! Ráadásul fogadási szempontból is érdekesek lehetnek ezek a mérkőzések! De ne szaladjunk ennyire előre!

Egy párosítás látszik eldőlni, az Alba 2:0-ra áll a KTE-vel szemben és hazai pályán fogadja a hirös város csapatát. Az eredmény kissé csalóka. A fehérváriak az első mérkőzésen hosszabbításra kényszerültek és Kecskeméten is csak az utolsó 5 percben vívták ki a győzelmet egy 18:1 arányban megnyert etappal. Igaz, hogy jelentősen redukálódott Dzunics mester kerete, mindössze 6(!) potenciális játékossal játszották le a 2 meccset. Most is nagy talány, hogy legalább Markovics tud-e segíteni a csapatán? Vendég oldalról a hírek szerint nem hiányzik senki, így jóval szorosabb összecsapásra számíthatunk, mint amit a szorzók (1,04- 6,70) jeleznek. Azonban nagyon fontos lesz, hogy Forray mester el tudja-e hitetni a csapatával, hogy képesek legyőzni a magyar bajnokság "Real Madrid"-ját?! Az eddigi meccsek alapján legalább egyenrangú partnerek voltak, csak nüanszok döntöttek a tavalyi ezüstérmes javára. Ezen a mérkőzésen megeshet bármi és annak az ellenkezője is! A 0:2 azt jelenti, hogy a vendégek abszolút teher nélkül játszhatnak, míg hazai oldalról szinte kötelező feladat a párharc lezárása.

Végeredmény: 98-69

Időrendben két 1:1-re álló negyeddöntővel kezdődik a forduló. A két vasi alakulat fogadja ellenfelét 18 órai kezdettel, azaz a Körmend- PVSK és a Falco- Kaposvár mérkőzéseken kerül levegőbe a labda először.

A körmendi összecsapás érdekessége, hogy oda-vissza idegenben győzték le egymást a csapatok, míg az alapszakaszban hazai sikerek születtek. A sorrend így alakult: Körmend-PVSK +10 , PVSK- Körmend +19, Körmend-PVSK -14, PVSK- Körmend -6. (Hogy ez érthetőbb legyen a futballt kedvelők számára a 10 pont körüli vereség az kb. 2:1. Persze ez elég hülye összehasonlítás, de nagyon nem lövök mellé az arányok érzékeltetésével.) Szóval az jól látható, hogy a baranyai alakulat a körmendiek mumusa az összevetés alapján. A legutóbbi pécsi mérkőzés nem múlt el nyomtalanul, a hazaiaknál Csorvási fog hiányozni, míg Csirke mester Budimir és Halász játékát lesz kénytelen nélkülözni. Így Allennek kell a palánk alatt játszani, ami Sejfic és Harazin között nem épp leányálom, míg a festéken kívül viszont Ferenczék dominálhatnak! Alaphelyzetben azt gondolom, hogy Potocnik mester kreatívabb játékosokkal variálhat ellenfelénél, azonban nagyon sok múlik majd a külső dobások pontosságán mindkét oldalon. A szorzók: 1,13- 4,40

Végeredmény: 87-75

A megyeszékhelyen sem lesz eseménytelen a kedd. Ahogy igaz a Körmendre, úgy a Falcora is, ha nem nyernek, akkor a kiesés szelével keringőznek a következő találkozón! A Falco hazai veretlenségét nem ragozom túl, kérdés az, hogy ez önbizalmat ad-e vagy görcsösséget szül? Zsigeranovics játéka eléggé kérdéses, ha tudja is vállalni a mérkőzést, az még nem jelenti azt, hogy 100%-os állapotban van. A vendégeknél Simms visszatérhet, így Fekete mester csapata a palánk alatt előnyösebb helyzetben lehet! Az eddig lejátszott 2 meccs alapján az első mérkőzés elején mutatott játékkal nem lehet elégedett Fekete Ádám. Ha pedig sikerül meglepni a vasiakat valami újítással, akkor nincs kizárva, hogy elveszik Hendleinék a pályaelőnyt! Nagyon gyorsan azt is tegyük hozzá, hogy ez könnyen elsülhet fordítva is és akkor nagy bajban lesznek a vendégek. A szorzók: 1,15- 4,15

Végeredmény: 78-76

A játéknap záró találkozója a Zalakerámia-ZTE- Szolnoki Olaj mérkőzés lesz. Erre a mérkőzésre a szorzók: 1,65- 2,00. A rájátszásban lejátszott meccsekből a címvédő jött ki jobban eddig. Ha valamikor van esélyük, akkor az most jött el, hogy átbillentsék a mérleg nyelvét a javukra! Az első mérkőzésen nem sok hiányzott ehhez, aztán a szolnoki összecsapás elején meg úgy tűnt, hogy elmegy a hajó. Onnantól kezdve nem lehetett ráismerni az idei Olajra. A zalaiak képtelenek voltak átdobni Vojvodáék zónáját és így nem maradt esélyük folytatni a szép sorozatot. Meggyőződésem, hogy Szabóék erre készülnek és az is, hogy nem fogja ezt alkalmazni a vendég gárda folyamatos jelleggel. Ezzel könnyen meg is zavarhatják a hazai csapatot! Komolyabb sérülés nincs egyik csapatnál sem.

Végeredmény: 85-68

Mivel sokkal kiegyensúlyozottabbak a párharcok, mint a mérkőzésekre kínált szorzók, ezért egy fogadáshalmazzal próbálok meg szert tenni némi nyereségre. A ZTE-Szolnok meccs lesz az alap, mindkét csapat győzelme szerepel a fogadások között. A másik 3 találkozó valamelyikén bizonyos, hogy lesz meglepetés, ezeket teszem az alap mellé, tehát 6 db fogadást kötök.

Tételesen: ZTE-KTE győzelem, 1,65*6,7*1,5 egység= 16,5825 ;
    ZTE- Kaposvár győzelem, 1,65*4,15*1,8 egység= 12,3255 ;
    ZTE- PVSKgyőzelem 1,65*4,4*1,8 egység= 13,068

Szolnok-KTE győzelem, 2*6,7*1,2 egység=16,08 ;
    Szolnok-Kaposvár győzelem 2*4,15*1,5 egység=12,45 ;
    Szolnok- PVSK győzelem 2*4,4*1,5 egység=13,2.

Feltett tét: 9,3 egység. lehetséges legkisebb nyeremény: 12,3255 egység, a várható legnagyobb nyeremény:16,5825 egység.
    Utoljára módosítva: Zozinho19 által: 2017.05.17 00:18
    hatvanharom.hu and varin like this.

Senior Member
    Ismét nagyon jó elemzések, köszi!Viszont a Szolnok-ZTE duplázásnak 1.65-2@ oddspárral nincs értelme. Ha különböző irodákban ki tudod hozni surebetre, akkor jön ez ki plusszban. Ha simán raktad volna a meglepiket az össztéttel, akkor nagyobb a profit. pl.: a KTE esetében 6.7*2.7=18.09 egység.

Senior Member varin avatara
    Ismételten köszönjük az elemzést! Nekem mára ZTE-sikerem van

Senior Member
    Sajnos nem jött be a meglepetés egyik mérkőzésen sem, bár a Kaposvár nagyon közel állt hozzá. A végeredmény szempontjából ez mindegy, odalett a feltett tét. Legbelül féltem is tőle, de jobban bosszantott volna, ha otthagyom ezt a variációs lehetőséget. Azért kellett így csinálnom, mert csak a Pro-n tolom, ahol elég kevés a lehetőség (minden téren).

@varin

Neked pedig gratula a ZTE tipphez!

Senior Member
    Újabb forduló következik a rájátszás első körében, de már csak hat csapat szerepel, mivel az Alba 3:0-ás eredménnyel a legjobb négy közé jutott. A másik három párosításban egyaránt a vendég gárdák (Falco, Körmend, ZTE) állnak jobban, amennyiben megnyerik a mai találkozót, úgy ők is követik a fehérváriakat.

PVSK- Körmend (2,10- 1,57)

Hazai oldalon Budimir szereplése erősen kérdéses és Halász sincsen még 100 %-os állapotban, míg a vasi gárda Csorvási nélkül fog pályára lépni. Azt gondolom, hogy ezen a mérkőzésen ki fog jönni a nemzetközi szerepléssel szerzett tapasztalat a vendég csapat javára és ezzel le is zárják a párharcot.

Végeredmény: 89-103

Kaposvári KK- Falco KC Szombathely (1,65- 2,00)

A somogyi gárdánál nincs komolyabb sérülés, vendég oldalon Zsigeranovic nem teljesen egészséges. Az egyik korábbi elemzésemben már említettem, hogy szerintem a Kaposvár a mezőny leggyengébb csapata mentális tekintetben. Fontos találkozókat veszítettek el a szezonban, amelyeket egy kicsit nagyobb akarattal, koncentrációval megnyerhettek volna! Emiatt azt gondolom, hogy jó eséllyel kozmetikázhat a Falco az idegenbeli mérlegén ezen a találkozón!

Végeredmény: 77-84

Szolnoki Olaj- Zalakerámia- ZTE (1,30-2,9)

A címvédőnél Vojvoda küszködik kisebb bokasérüléssel, a zalai gárdánál kisebb sérülések nehezíthetik a felkészülést! A legutóbbi mérkőzésen a hazai pályán játszó ZTE teljesen felőrölte a bajnokot és magabiztos győzelmet aratott. Ha sikerül megismételniük a keddi teljesítményüket, akkor jó esélyük is lesz a győzelemre. Mindenképp szorosabb meccset várok annál, mint amit a szorzók mutatnak, így én itt is vendég sikerre teszek.

Végeredmény: 83-75
    Utoljára módosítva: Zozinho19 által: 2017.05.20 09:57

Senior Member
    Múlt vasárnap lezárultak a negyeddöntős párharcok, utoljára a Zalakerámia- ZTE csapata vívta ki a lehetőséget valamelyik érem megszerzésére.

Az elődöntős párosítás: Alba Fehérvár- Zalakerámia-ZTE
    Falco KC Szombathely- Körmendi MTE

Az első összecsapások holnap 18 órakor kerülnek megrendezésre.

Alba Fehérvár- Zalakerámia-ZTE (1,27-3,10)

A hazai csapat nehezen, de gyorsan tudta le az első kört, míg a vendégek 5 mérkőzés során ejtették ki a címvédőt. Tehát mindenképp az Alba lesz a pihentebb csapat, ráadásul Edwards is felépült, így nagyjából egyforma rotációs lehetőségek állnak az edzők rendelkezésére. Ugyanakkor a ZTE játékban van és Drungilas is letöltötte az eltiltását. Az idény során már 5 alkalommal csaptak össze a felek, az alapszakaszban a fehérváriak nyertek oda-vissza, a kupában pedig magabiztosan léptek át a ZTE-n, majd a középszakasz során visszavágtak Szabóék az előző bajnoki vereségekért.
    Ha a párharc egészét nézem, akkor két lehetőséget látok a vendégek számára a döntőbe jutásra. Mivel 3 meccset kell nyerni a döntőhöz, így legalább egyszer idegenben kell nyernie Bencze mester tanítványainak, ezért az egyik egy kamikaze taktika, azaz mindent bele és rögtön az elején vegyük el az ellenfél pályaelőnyét. E gondolatsor sikerét megvétózza a csapatok fizikális állapota közti különbség, valamint az, hogy a Szolnok ellen sem sikerült nyerni a rájátszásban a Tiszaligetben.

A másik , szerintem reálisabb lehetőség az, hogy a ZTE "felkészülési" meccsként fogja fel ezt a találkozót és majd a 2. mérkőzéstől veszik fel a kesztyűt. Persze azt nem állítom, hogy ebben az esetben eleve feltett kézzel mennének ki, törekedni fognak arra, hogy Kellerékből minél több erőt kivegyenek. Azt gondolom, hogy az első meccsen érvényesül majd a papírforma.

Végeredmény: 80-88

Falco KC Szombathely- Körmendi MTE (1,53-2,20)

Nem kell különösebb ismertető a csapatoknak a másikról, hiszen eddig 7 meccsen néztek egymással szembe ebben az idényben. Minden találkozó a hazai csapat sikerével zárult, a kupameccsen a Körmend nyert. Mivel az előző kört 4 mérkőzésben hozták a csapatok, így volt idejük a felkészülésre, regenerálódásra a gárdáknak.Ettől függetlenül a hazaiaknál Zsigeranovics, míg körmendi oldalon Csorvási küzd bokasérüléssel. Mindkettejük játéka, illetve annak mértéke az állapotuk függvénye. Ezért Szekulovics mester gárdája lesz némi fölényben a palánk alatt, míg a vendégek a mozgékonyságukra támaszkodhatnak! Váradiék 100%-os hazai mérlegükkel szemben Ferenczék a pécsi sikereiket tudják felmutatni. Én azt gondolom, hogy ez utóbbi lesz erősebb és a Körmend elveszi a pályaelőnyt megyei riválisától.

Végeredmény: 89-88
    Utoljára módosítva: Zozinho19 által: 2017.05.25 15:00

Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •